21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.5min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co obejrzeć, jeśli jesteś fanem Gwiezdnych wojen?

Gwiezdne wojny to saga filmowej popkultury, o której każdy coś słyszał. Nawet jeśli nie jesteś fanem filmów, to zapewne spotkałeś się z adaptacją Gwiezdnych wojen w innej formie. W Ice Casino można na przykład pograć w automaty online z motywem Gwiezdnych wojen.

Nie możemy się doczekać, kiedy pojawią się nowe filmy. W międzyczasie jednak możemy pooglądać coś innego, co przypomina trochę Gwiezdne wojny, opowiada o przygodach w kosmosie i dalekich galaktykach. Poniżej mamy dla ciebie kilka propozycji filmowych i serialowych, które na chwilę obecną powinny ci zastąpić Gwiezdne wojny.

Star Trek

JJ Abrams, który jest współautorem scenariusza i reżyserem siódmej części Gwiezdnych wojen, wiele lat temu wyreżyserował Star Trek (2009). Jest to jedenasty film z serii Trekkie. Bohater razem z Jamesem T. Kirkiem i Spockiem podróżują na pokładzie statku kosmicznego, gdzie walczą z Romulaninem z ich przyszłości, który zagraża Zjednoczonej Federacji Planet.
Cała historia rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości. Jest tu wiele podróżowania w czasie i odejście od liniowego i tradycyjnego przedstawiania historii i ograniczeń ciągłości fabuły. Mimo przeskoków czasowych film zachowuje oryginalne elementy historii.

Avatar

Avatar to rewelacyjna przygoda science-fiction, bardziej znana dzięki wykorzystaniu imponujących technologii motion-capture i niesamowitym obrazom filmowym. Film przedstawia historię byłego żołnierza piechoty morskiej, Jake’a Sulliego, który ląduje na obcej planecie i używa awatara, aby żyć wśród nowej cywilizacji Na’vi i poznać ich kulturę.

Film Avatar zapoczątkował nową erę w kinematografii, dzięki swoim osiągnięciom technologicznym w przechwytywaniu ruchu. To właśnie ta nowa technologia w połączeniu z historią miłosną żołnierza i tubylca zanurza widzów w odległym świecie Pandory.

Diuna

Niedawna adaptacja Diuny z 2021 z powodzeniem przypomniała nam uniwersum Arrakis, które po raz pierwszy pojawiło się na ekranach filmowych w 1984 roku. Nowy film z 2021 roku posiada gwiazdorską obsadę: Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Josh Brolin, Dave Bautista, Jason Momoa i Stellan Skarsgård. Uniwersum Diuny, tak samo, jak gwiezdne wojny skupia się na podróżach między planetami.
Najnowsza adaptacja filmowa powieści Franka Herberta Diuna przenosi widzów do odległej przyszłości, w której książę Leto Atreides (Isaac) podejmuje się próby zarządzania niebezpieczną pustynną planetą Arrakis. Dana planeta jest zarazem źródłem najcenniejszej substancji na świecie, tak zwanej „przyprawy”.
Film Diuna wyreżyserowany przez Denisa Villeneuve’a doczekał się wielu prestiżowych nagród, w tym kilku Oscarów, co wydaje nam się uzasadnione. Pod koniec 2023 roku możemy też liczyć na premierę drugiej części Diuny.

Doktor Who

Doktor Who to serial z naszej listy, który jest najdłużej emitowany. Same początki serialu sięgają lat 1963-1989. Następnie serial został wznowiony w 2005 roku i jest produkowany do dziś. Obecnie mamy 14 sezonów i oczekujemy premiery 15 sezonu w listopadzie 2023 roku. Podobnie jak z Jamesem Bondem czy Batmanem, w rolę Doktora wcieliło się już kilku aktorów i wszyscy oni razem tworzą historię tego wiecznego serialu. Doktor to ostatni z Władców Czasu, podróżujących w przestrzeni i czasie swoim kosmicznym statkiem Tardis (czyli budką policyjną) z ziemskimi osobami.

Być może Doktor Who nie zajmuje się podróżami w kosmosie i przestrzeni jak Gwiezdne wojny, ale Doktor podróżuje w czasie i wymiarach, które są podobne do podróży kosmicznych. Dodaje on element sci-fiction do akcji na Ziemi i pokazuje konsekwencje podróży w czasie.

Kosmiczne jaja

Kosmiczne jaja to parodia na Gwiezdne wojny, Główni bohaterowie — pilot Lone Starr (Bill Pullman) i jego pomocnik Barf (John Candy), mają za zadanie uratowanie księżniczki Vespy (Daphne Zuniga) oraz całej planety przez totalnym zniszczeniem. Parodia na Gwiezdne wojny, czyli Kosmiczne jaja została wyreżyserowana przez znanego reżysera komediowego Mela Brooksa. Widzowie znajdą w niej odniesienia do postaci oraz motywów z oryginalnych Gwiezdnych wojen.

Siedmiu samurajów

Siedmiu samurajów w 1954 Akiry Kurosawa jest też znane jako bezpośrednia inspiracja Georga Lucasa, twórcy gwiezdnych wojen. Lucas często wspominał w swoim wywiadach o podziwie kinematografii Kurosawy, dlatego między dwoma filmami można znaleźć wiele podobieństw.

Film Siedmiu samurajów opowiada historię grupy samurajów, która przybywa z pomocą wiosce, potrzebującej obrony przed bandytami. Samuraj zbiera grupę, żeby pomóc zabezpieczyć miasto i stawić czoło bandytom w wielkiej bitwie. Dany film Kurosawy łatwo zostaje pominięty przez kinomanów, ale fani Gwiezdnych wojen koniecznie powinni go zobaczyć.

Strażnicy Galaktyki

Strażnicy Galaktyki to arcydzieło Jamesa Gunna z 2014, przedstawiający niezwykłych bohaterów, stojących w obronie galaktyki przed każdym zagrożeniem. Po kradzieży kuli, która posiada ogromną moc, Peter Quill (Chris Pratt) łączy siły wraz z innymi odmieńcami, by obronić galaktykę przed tyranami.

Film jest pełen humoru, przygód, emocji i niesamowitej ścieżki dźwiękowej. Ten humorystyczny film Strażnicy Galaktyki został stworzony przez Uniwersum Marvela. W oryginalnym filmie grupa odmieńców zebrała się, żeby uciec z więzienia, ale ostatecznie udało im się uratować galaktykę. Fanom projektów Lucasfilm z pewnością spodobają się podróżujący w kosmosie odmieńcy, którzy ratują świat dla zarobienia pieniędzy.

Seria Gwiezdnych Wojen dobiegła końca po ponad 30 latach. Niemniej jednak Disney planuje nadal wprowadzać programy i filmy związane z Gwiezdnymi wojnami. Na szczęście w momencie oczekiwania możesz obejrzeć wiele innych filmów i seriali, które polecamy wszystkim fanom Gwiezdnych wojen.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *