24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.3godz.48min.
17.00 X5.25 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia Herbu

Tekst alternatywny Pierwszy herb pojawił się w 1970 roku i był to symbol piłki z ikoną statku na niej oraz nazwą klubu. Można więc zauważyć, że wyglądał kompletnie inaczej od obecnego. Był on używany w następnych trzech sezonach, by w 1973, po rozłamie na Paris FC oraz Paris Saint-Germain, został zmieniony na herb bardziej przypominający obecny.
Tekst alternatywny Czerwoną Wieżę Eiffla na niebieskim tle, z królewską kołyską symbolizującą narodziny Ludwika XIV między „nogami” wieży oraz kwiatem lilii pod nią. Według trenera Roberta Vicota, herb powstał dzięki pomysłów trenerów amatorów oraz profesjonalnego projektanta Mr. Vallot’a. Używano go w latach 1973 – 1982.
Tekst alternatywny Do poprzedniego projektu dodano „Parc des Princes” – stadion PSG, pod ikoną wieży Eiffla. Symbol klubu w latach 1982-90.
Tekst alternatywny Radykalna zmiana w latach 80-tych. Logo te utrzymało się stosunkowo krótko, wykorzystane (także na koszulkach) podczas sezonów 1986/87 i 1987/88.
Tekst alternatywny Powrót do logo „wieży Eiffla” w 1991 roku poprzez przybycie Canal+. Zmieniono jeden detal – pierwszy raz wózek jest biały.
Tekst alternatywny Jako logo pojawiają się trzy litery – PSG, zaprojektowane przez Canal+. Pod naciskiem kibiców, przywódcy zostali zmuszeni do odłożenia projektu na bok. Jednak logo „PSG” nie jest opuszczone przez liderów, którzy używają go we wszystkich swoich publikacjach i produktach firmowych.
Tekst alternatywny Pojawiła się pełna nazwa „Paris Saint-Germain” oraz dodano oficjalny rok założenia klubu. Używane od 1995 do 2002 roku.
Tekst alternatywny 1996: Firma Opel chciała dodać coś od siebie. Choć logo nigdy nie zostało oficjalnie zaprezentowane, widzieliśmy je na przykład w materiałach promocyjnych.
Tekst alternatywny 2002 – Lekkie modyfikacje herbu. Granatowy jest dominującym kolorem (obwódka), kontury bardziej wyraziste. Projekt ten ostał się do roku 2013, z dwoma wyjątkami zaprezentowanymi poniżej.
Tekst alternatywny Tylko w sezonie 2006/07 Paris Saint-Germain występował z herbem w stylu „retro” – kolor brązowy. Pozostałe elementy pozostały bez zmian.
Tekst alternatywny Z okazji 40-lecia klubu, postanowiono uczcić to, oprócz zmianą koszulek, także lekką modyfikacją herbu. Dodatkowa otoczka, koloru złotego.
Tekst alternatywny Herb z 2002 roku został delikatnie „unowocześniony”. Usunięto wózek i rok założenia, a także powiększono lilię oraz przesunięto na górę i wytłuszczono napis „Paris”. Wieża Eiffla pozostała bez zmian, a herb odrobinę rozjaśniono. Pojawił się stosunkowo niedawno, w roku 2013 i obowiązuje do dziś.