24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.35min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arkadiusz Milik oficjalnie zawodnikiem Marsylii

Nasz reprezentant pozytywnie przeszedł testy medyczne w Marsylii i oficjalnie 21 stycznia 2021 roku został napastnikiem francuskiego klubu Olympique Marsylia.

Napoli vs Marsylia

Oba te kluby przez bardzo długi czas negocjowały warunki transferu Arkadiusza Milika, nie było łatwo, lecz jednak w końcu udało się jemu zmienić klub. Transfer Polaka polega na jego wypożyczeniu klubowi Olympique Marsylia na 18 miesięcy z opcją późniejszego wykupienia. Kwota całkowita transferu wynosi 8 milionów euro + 4 miliony jako bonusy. Całość transferu Milika to była jednak duża losowość.

Sytuacja w Neapolu

W ostatnich miesiącach Arkadiusz Milik został odsunięty z pierwszego składu z powodu konfliktu z władzami klubu – najprawdopodobniej dotyczy on grzywien i procesów sądowych. Również prezes SSC Napoli nie był zadowolony i nie chciał, aby napastnik opuścił klub.

Milik zasili morale Marsylii

Trzeba przyznać, że bukmacherzy różnie wskazywali przyszłość Milika. Betsson recenzja oferował kurs 2.30 na transfer napastnika do Juventusu. Podobnie Polski zawodnik w nowym klubie może zadebiutować już w meczu ligowym z AS Monaco, który odbędzie w sobotę 23 stycznia. Miejmy nadzieję, że Polak świetnie sprawdzi się w nowym klubie, szczególnie mając na uwadze to, że Olympique Marsylia wypadła w ostatnich meczach znacznie gorzej (tylko 1 wygrana od jesieni) i spadła na 6 miejsce w tabeli. Ogromne nadzieje w Miliku pokładają nie tylko kibice, ale i trener oraz dyrektorzy klubu. Przed Arkadiuszem Milikiem niełatwe zadanie, musi dać z siebie wszystko.

Kto sprowadził Arkadiusza Milika?

Za sprowadzenie Polaka do Francji odpowiedzialny jest Pablo Longoria – dyrektor ds. piłkarskich. Na początku swojej kariery sprowadził m.in. Euzebiusza Smolarka. Gdy miał on 18 lat, Eugenio Botas – popularny hiszpański agent zatrudnił go do pomocy w poszukiwaniach utalentowanych zawodników. Pablo Longoria według różnych osób ze środowiska piłki nożnej uważany jest za jeden z najlepszych umysłów, które nadają się do pracy w futbolu, dlatego bardzo często trafiał ze swoimi rekomendacjami. Według informacji, do których dotarł Mateusz Borek, Longoria utrzymywał długi kontakt z Arkadiuszem Milikiem – namawiał go do zmiany klubu właśnie na Olympique Marsylię. Jest to ważna informacja, ponieważ Pablo uchodzi za geniusza wśród skautów – pozostali twierdzą, że gdy z nim pracują, codziennie uczą się od niego nowych rzeczy. Sam stwierdził: Kupiliśmy jednego z najlepszych napastników w Europie.

Nie lubi się także pokazywać przed kamerami, w cieniu czuje się najlepiej. Zna 6 języków: angielski, hiszpański, włoski, francuski, portugalski i niemiecki. Uważa się, że wraz z trenerem będą pracować nad wielkim powrotem Olympique Marsylii do TOP 20 najlepszych klubów w Europie.


Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *