10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.23godz.12min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

5 zadań dla nowego menedżera PSG Luisa Enrique

Luis Enrique został nowym trenerem PSG. Hiszpański specjalista, znany z pracy z Barceloną i reprezentacją Hiszpanii, stoi przed zadaniem przebudowy zespołu i stworzenia zespołu, który potrafi nie tylko zdobywać krajowe trofea. Ważne jest, aby grać atrakcyjny futbol, ​​a także być blisko kibiców. Wyróżnijmy pięć głównych zadań stojących przed Luisem Enrique w Paryżu.

Oczyść przyszłość Kyliana Mbappe

To zadanie przede wszystkim dla kierownictwa klubu i samego francuskiego napastnika. Ale trener musi też zrobić wszystko, aby jak najszybciej wyjaśnić sytuację z Kylianem Mbappe.

Teraz główny gwiazdor PSG otrzymał ultimatum – może podpisać nowy kontrakt i przedłużyć współpracę z drużyną lub odejść latem. Do Realu Madryt lub innego zespołu, który będzie w stanie sprostać wymaganiom finansowym Mbappe. Trener musi najpierw odbyć szczerą rozmowę z Kilianem, porozmawiać o własnej wizji nowego zespołu w PSG i zrozumieć, czy warto w nowym sezonie liczyć na Francuza.

Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do „opery mydlanej”, która potrwa całe lato. Jeśli chce odejść, ważne jest, aby trener zrozumiał to już teraz, aby zbudować zespół wokół innych graczy. Jeśli Kylian chce zostać, ważne jest, aby zrozumieć, że pragnienie to nie jest spowodowane czynnikiem finansowym, ale chęcią wygrania z PSG.

W nowym sezonie na mecze paryżan można obstawiać u bukmachera Mostbet PL – przyjmują oni graczy z Polski i zapewniają bonus powitalny na zakłady sportowe czy gry kasynowe.

Wyjaśnij przyszłość Neymara

Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się w przypadku Neymara, który wraz z pojawieniem się Messiego i dojrzewaniem Mbappe stracił status głównej gwiazdy PSG. Brazylijczyk stał się źródłem awantur i skandali, które skłoniły kierownictwo klubu do chęci pozbycia się kapryśnego piłkarza.

Ale Luis Enrique jest właśnie trenerem, pod którego okiem Neymar pokazał swój najlepszy mecz w Barcelonie. Razem zdobyli mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów. Tak więc w tej chwili Neymar jest całkiem zdolny do wznowienia swojej kariery w PSG. Messi odszedł, Mbappe też może odejść. W tej sytuacji Neymar znów jest blisko statusu lidera klubu. Ponowne spotkanie z menadżerem, z którym spędził niezwykle produktywne trzy sezony w Barcelonie, z pewnością zainspiruje Brazylijczyka.

Neymar to wciąż zawodnik z najwyższej półki. Potrzebne jest tylko specjalne podejście, które może zapewnić Luis Enrique. Jeśli Hiszpan nadal wierzy w Neymara, trzeba wyjaśnić to samemu zawodnikowi i kierownictwu klubu. Wszystko to ponownie należy zrobić tak szybko, jak to możliwe. W końcu Neymar potrzebuje produktywnego okresu przygotowawczego, który lepiej spędzić w dobrym nastroju. Wyjaśni, jaka przyszłość czeka Brazylijczyka – status drogiego wyrzutka czy lidera zespołu.

Buduj relacje z fanami

Atmosfera w drużynie i na trybunach w minionym sezonie była fatalna – doszło do otwartej konfrontacji kibiców z niektórymi zawodnikami oraz demonstracji protestacyjnych. Kibiców można zrozumieć – drużyna, wypchana gwiazdami pierwszej wielkości, jest bardzo daleka od swoich korzeni. Ponadto wielu zawodników zaserwowało swoją liczbę, zwłaszcza w meczach o mistrzostwo.

Luis Enrique musi zasygnalizować, że wszystko zaczyna się od zera. A kibice powinni zrobić sobie przerwę i zobaczyć, jak będzie budowany nowy zespół i jaki będzie stosunek do pracy najbardziej krytykowanych piłkarzy – przede wszystkim Mbappe i Neymara.

Zorganizuj pokaz talentów w akademii

Kibice domagali się przede wszystkim zapewnienia klubowi więzi z miastem i Paryżanami, stworzenia drużyny o tożsamości bliskiej kibicom. Najłatwiej to zrobić, dając młodym zawodnikom szansę na wykazanie się. Luis Enrique jest trenerem, który może to zrobić.

Akademia PSG jest pełna talentów. Klub naprawdę nie ma potrzeby masowego kupowania gwiazd, nawet teraz, gdy odeszli Messi i Ramos (i może Neymar lub Mbappe). Kibice będą zadowoleni tylko wtedy, gdy w drużynie pojawi się kilku wychowanków akademii. Luis Enrique jest w stanie zapewnić postęp każdemu, kto jest na tyle utalentowany, aby sprawdzić się w nowych warunkach.

Określ kurs

Luis Enrique jest trenerem systemowym. Ze swoją wizją futbolu i filozofii, od której nie odchodzi od wielu lat. W PSG są zawodnicy, którzy dobrze znają filozofię Enrique w reprezentacji Hiszpanii (Juan Bernat, Carlos Soler, Fabian Ruiz) i tacy, którzy, jak Marquinhos i Neymar, pracowali z nim wcześniej w Romie i Barcelonie. Ale reszta potrzebuje jasnego kierunku i intensywnego kursu instruktażu taktycznego już w okresie przygotowawczym.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *