24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.26min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Luis Enrique

Luis Enrique: Jestem trenerem, który atakuje

Luis Enrique podpisał niedawno kontrakt z PSG. Hiszpan jest już po kilku dniach treningów z PSG i miał okazję szerzej porozmawiać z oficjalną stroną klubu. Zobaczcie co miał do powiedzenia trener PSG.

Witamy w rodzinie PSG trenerze. Jak się Pan czuje w klubie?

„Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogłem się doczekać startu rozgrywek. Wszystko jest dla mnie nowe i musiałem wyjść ze swojej strefy komfortu. Jestem zmotywowany ponieważ przede mną wyzwanie w nowym kraju, mieście i przed nowymi kibicami. Wiele rzeczy jest nowych i trzeba być pozytywnie nastawionym.”

Co Pana najbardziej przyciągnęło do PSG?

„Główny powód to dyrektorzy, którzy mieli jasną idee tego jak ma to wszystko wyglądać i jaki zespół chcą zbudować. Projekt, który tworzą jest bardzo ciekawy i możliwy na warunki PSG. Nie mówię tutaj tylko o ekonomii ale również o innych zasobach, infrastrukturze, ludziach. Myślę, że ten projekt ma wszystko czego potrzebuje trener.”

Jakiego trenera możemy się spodziewać dzisiaj w PSG?

„Myślę, że wiele osób widziało moje drużyny i sposób ich gry. Idea jest jasna, chcę atakować i grać do przodu. Od pierwszej do ostatniej minuty mój zespół musi atakować a nie wstrzymywać grę i bronić się przed rywalem. Chcemy, by kibice byli zadowoleni z naszej gry.”

Czy miał znaczenie fakt, że wielcy gracze już są w PSG?

„Wszyscy zawodnicy w PSG są fantastyczni, również Ci grający w akademii. Niedługą będą wspaniałymi zawodnikami  a Ci starsi już są gwiazdami. Gwiazdy w składzie nie wystarczą, potrzebny jest mix wszystkich rzeczy, które wpływają na wynik oraz trener, który wierzy w zespół. Myślę, że niewiele nam brakuje, by taki mix się wytworzył i będziemy mogli osiągać sukcesy.”

Zainaugurował Pan otwarcie kampusu PSG i ośrodka treningowego. Czy to pomaga w pracy?

„To wielkie zbawianie dla mnie. Przyszedłem tutaj i od razu przekonałem się jak wiele daje posiadanie takiego kampusu. Jestem pierwszą osobą, która tutaj spała i skorzystała z całego ośrodka. Powtarzam sobie, że jestem szczęściarzem, że mogę pracować w takim miejscu. Trenerzy, którzy lubią atakować potrzebują cały czas najlepszej murawy do trenowania i tutaj mamy wszystko co potrzebujemy. Kilka klubów ma takie ośrodki jak PSG i myślę, ze są na poziomie PSG. Jestem bardzo zadowolony z tego ośrodka.”

Jak się trener czuje z różnymi narodowościami w szatni PSG?

„Dzisiaj, we wszystkich wielkich klubach są takie szatnie a ta ma wyjątkowy potencjał. Trzeba czasami posługiwać się różnymi językami i mieć możliwość komunikacji z piłkarzami. To część dzisiejszej piłki i każdy trener powinien być na to przygotowany. Dla mnie to normalność. Nauczenie się francuskiego to jedna sprawa, ale potrafię porozumieć się po Angielsku czy też Włosku więc to ułatwi mi na pewno komunikację. Oczywiście są też Hiszpanie w moim zespole, więc tutaj sprawa będzie prosta. Jedna sprawa to komunikacja w drużynie a druga to uważam, że wszyscy obcokrajowcy powinni nauczyć się francuskiego.”

Miał Pan okazję poznać już stadion PSG. Jakie wrażenia?

„To stadion, który znam bardzo dobrze. Miałem tutaj problemy zarówno jako trener jak i piłkarz. To bardzo trudny stadion do grania jako przeciwnik i mam nadzieję, że to się nie zmieniło. Im więcej jedności pomiędzy zawodnikami oraz kibicami tym trudniej ma przeciwnik. Z naszymi fanami wszystko będzie możliwe a oni na pewno będą pomocni. W ostanim sezonie zespół stracił trochę punktów u siebie i potrzebujemy zrobić wszystko, by teraz się to nie powtarzało.Możemy prosić o wsparcie, ale zanim o coś poprosisz to trzeba dać też samemu coś dla kibiców. Mam nadzieję, że będą zadowoleni z tego jak gramy.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *