24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.29min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak złamać hasło do poczty gmail?

Często spotykamy się z pytaniami typu: jak wejść na gmail bez hasła? Odnosimy wtedy wrażenie, że część osób oczekuje, że istnieje jakiś prosty sposób na oszukanie systemu zabezpieczeń największej firmy technologicznej na świecie i uzyskanie dostępu do najczęściej wykorzystywanej skrzynki pocztowej.

Takiego łatwego sposobu oczywiście nie ma i nigdy nie będzie. Są za to sposoby na to jak oszukać właściciela takiej skrzynki pocztowej i w ten sposób uzyskać wgląd do zawartości. W tym krótkim artykule poznasz trzy sposoby, w jakie można to osiągnąć.

Metoda 1: Oprogramowanie szpiegujące

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem na uzyskanie wglądu do skrzynki pocztowej gmail jest zainstalowanie oprogramowania szpiegującego, takiego jak ikeymonitor opinie lub mSpy. Ten sposób co prawda nie jest odpowiedzią na pytanie: jak złamać hasło do poczty gmail, bo nie zdobywamy przy jego użyciu hasła, a jedynie dostęp do skrzynki, ale przecież to o to właśnie nam chodziło.

Oprogramowanie szpiegujące prześle na wskazany przez Ciebie adres email wszystkie maile i załączniki, które z tej skrzynki są wysyłane i które na tę skrzynkę trafiają. Aby wykorzystać tę metodę będziesz musieć:

  • Uzyskać dostęp do komputera, na którym poczta jest zalogowana
  • Mieć chwilę na zainstalowanie oprogramowania szpiegującego

Metoda 2: Zmiana hasła

Aby dowiedzieć się, jak złamać hasło poczty trzeba posiąść specjalistyczną wiedzę, która nie jest ogólnodostępna. To wymaga czasu i poświęcenia, a efekty i tak nie będą pewne. Możesz jednak pomyśleć „out of the box” i zamiast próbować złamać hasło, możesz spróbować je zwyczajnie zmienić. Do tego z kolei potrzebna będzie mała „pomoc” ze strony właściciela skrzynki.

Do zmienienia hasła potrzebny jest bowiem specjalny kod, dostępny w aplikacji lub wysyłany SMS-em. Właściciela skrzynki pocztowej do takiej „pomocy” można nakłonić na różne sposoby. Jednym z nich jest wysłanie zwykłego SMSa z nieznanego numeru, w którym podszywając się pod Google, poprosisz swój cel o przesłanie kodu, który zostanie dostarczony w następnej wiadomości. Następnie wystarczy uruchomić procedurę zmiany hasła i po otrzymaniu kodu zmienić hasło na nowe.

Rzeczy potrzebne do zastosowania tej metody:

  • Adres email
  • Numer telefonu właściciela skrzynki
  • Numer telefonu, którego właściciel skrzynki nie zna

Metoda 3: Hasło zapisane w przeglądarce

Łamanie haseł e mail, które składają się z długich ciągów znaków, cyfr czy nawet znaków specjalnych jest mówić krótko… trudne. Trudne jest też jednak zapamiętanie takiego hasła. Dlatego większość użytkowników gmail korzysta z jakiegoś rodzaju menadżera haseł, najczęściej wbudowanego w przeglądarkę.

W przypadku ataków z zewnątrz jest to dobre rozwiązanie. Problem jednak pojawia się, kiedy ktoś ma dostęp do odblokowanego komputera, na którym hasła były zapisane. Można to wykorzystać i skopiować zapisane hasło lub wykorzystać zapisane hasło i się zalogować. Metoda ta działa jednak wyłączenie w sytuacji, w której masz dostęp do niezablokowanego komputera lub też znasz jego hasło, lub pin.

Nie pomyl oprogramowania szpiegującego z hakowaniem

Tak jak już pisaliśmy, oprogramowanie szpiegujące i hakowanie to nie to samo. Celem hakerów jest najczęściej uzyskanie korzyści majątkowej, a osobom wykorzystującym oprogramowanie szpiegujące najczęściej zależy na opiece nad najbliższymi. Można nawet uznać, że oprogramowanie szpiegujące w pewnym sensie chroni użytkownika przed atakami ze strony hakerów. Musisz jednak pamiętać, że należy wykorzystywać je odpowiedzialnie i zawsze pamiętać o konsekwencjach, jakie nieodpowiednie wykorzystanie tego narzędzia może na ciebie sprowadzić.

Podsumowanie

Na koniec pragniemy zaznaczyć, że każda forma próby uzyskania dostępu do cudzych poufnych informacji jest nie tylko niemoralna, ale i nielegalna. Nawet w przypadku skrzynki pocztowej osoby najbliższej, takie zachowanie najpewniej zniszczy jej zaufanie do ciebie i nieodwracalnie wpłynie na waszą relację. Dlatego pamiętaj, aby powyższe metody wykorzystywać tylko w wyjątkowych sytuacjach.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *