26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.47min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Kryptowaluty w sporcie. PSG i Legia z własnym coinem!

Data 29 grudnia 2020r. może zostać uznana za przełomową w historii sportu, gdyż tego dnia Russell Okunga, zawodnik NFL potwierdził, że połowa jego rocznego kontraktu została opłacona w BitCoin. Należy o tym fakcie wspomnieć, gdyż jest to pierwsza sytuacja, kiedy zawodnik jednej z wiodących prym za Oceanem dyscyplin otrzymał wynagrodzenie w wirtualnym pieniądzu. Co ważne, podobna sytuacja ma też miejsce w Europie, gdzie piłkarze Southampton otrzymali premie za wygrane mecze w BTC, również w Polsce czołowe kluby piłkarskie coraz poważniej rozważają możliwość wprowadzenia tego rodzaju płatności w rozliczeniach za transfery oraz wprowadzenia kryptowalut w systemach rozliczeń motywacyjnych. Czy jednak osoba, która nie miała styczności z wirtualnym pieniądzem nadal może zainwestować w ten rynek. Na pewno tak, jednak my polecamy skonsultować swoje inwestycje z profesjonalistami. Jednym z takich przykładów jest aplikacja Bitiq, gdzie eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą zainwestować w odpowiednim momencie.

Sponsoring firm związanych z kryptowalutami w sporcie, czy obowiązuje?

Znak BitCoin oraz logo firm z branży kryptowalut wiele razy pojawiły się na strojach sportowców, również tych najbardziej cenionych. W najlepszej z lig, angielskiej Premier League ze znakiem BitCoin udział w spotkaniach brali udział zawodnicy Wolverhampton oraz Watford. Firmy związane z rynkiem kryptowalut coraz częściej nawiązują również współpracę z polskimi zespołami, najlepszym przykładem może być tutaj porozumienie pomiędzy FlyingAtom, sieci kantorów BitCoin oraz bitomatów z akademią i klubem piłkarskim Escola Varsovia. Klub ten jest ewenementem na mapie piłkarstwa w Polsce, gdyż jest to oficjalna szkółka wielkiej katalońskiej FC Barcelony na terenie naszego kraju. Właśnie tam wyszkolono świetnego golkipera Marcina Bułkę, która następnie zaliczał spotkania w barwach pierwszej drużyny Paris Saint- Germain, obecnie jest 'jedynką’ jednego z najlepiej poukładanych zespołów francuskiej Ligue 1, OGC Nice.

Legia Warszawa, czołowy zespół PKO BP Ekstraklasy jako pierwszy wyszedł z własną kryptowalutą dla kibiców. Dwukrotny uczestnik fazy grupowej Champions League wyemitował tokeny fanowskie poprzez platformę Socios.com. Z pewnością jest to znaczny krok dla rozwoju kryptowalut w świecie polskiego sportu, zwłaszcza, że włodarze Legii zapewnili w ten sposób dodatkowe środki na rozwój stołecznej drużyny. 'Wojskowi’ dołączyli do grona największych europejskich zespołów takich jak FC Barcelona i AC Milan, które już wcześniej wyemitowały własne fan- tokeny.

Czy warto kupować BTC?

Warto decydować się na zakup BitCoin, gdyż na przykładzie wielu ludzi którzy pomnożyli swój majątek poprzez nabycie BTC można mieć pewność, że warto. W świetle prognoz PlanB, który jest popularnym analitykiem kryptowalut należy wskazać, że w grudniu 2022r. BTC będzie kosztował 135000 USD. Podejmując decyzję o zakupie BTC, należy mieć wyczucie, gdyż nigdy nie ma gwarancji, że w danym momencie wzrośnie wartość kryptowaluty. Gracze, którzy interesują się wydarzeniami sportowymi w wielu państwach mogą już obstawiać spotkania przy pomocy BTC. Legalni polscy bukmacherzy dopuszczają możliwość zawierania zakładów w ten sposób, jednakże wszystko póki co rozbija się o brak koniecznych uregulowań prawnych. Kryptowalutowi operatorzy którzy funkcjonują legalnie w wielu państwach nie wymagają od swoich klientów żadnych dokumentów w chwili rejestracji konta. Gracz nie musi przechodzić procesu weryfikacji konta oraz nie jest zobligowany by podawać szczegółowe dane osobowe.

Wielu posiadaczy BTC zastanawia się, kiedy sprzedawać BTC. Wielu analityków podkreśla, że ten właściwy moment jest zawsze wtedy gdy wartość kryptowaluty spada. Analitycy podkreślają, że spadek wartości BTC jest impulsem by podjąć decyzję sprzedażową, gdyż nadmierna zwłoka będzie prowadziła bezpośrednio do utraty potencjalnej części zysku, który udało się dotychczas wypracować.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *