25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.34min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Pierwsze słowa Vitinhi w PSG: „Chcę się rozwijać i chcę to zrobić w Paris Saint Germain”

Paryżanie dokonali drugiego transferu w letnim oknie, Vitinha — portugalski pomocnik podpisał z klubem 5 letni kontrakt. Nowy gracz udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubu w którym opowiedział  o swoich odczuciach, planach związanych z PSG.

Witaj! Jak się czujesz będąc zawodnikiem Paris Saint Germain?

Vitinha (były gracz FC Porto, młodzieżowy reprezentant Portugalii): „Dziękuje za tak gorące przyjęcie! Jestem zachwycony, że podpisałem kontrakt z tak dużym klubem jak Paris Saint Germain. Nie mogę się doczekać, żeby pokazać swoje umiejętności!

Jakim typem zawodnika jesteś? Jakie są twoje mocne strony? 

Nie lubię zbytnio mówić o sobie, wolę gdy ludzie zobaczą mnie w grze i wtedy sami ocenią moje umiejętności. Jednak gdybym miał się określić, to jestem zawodnikiem technicznym, gram głównie pod swoich kolegów z drużyny, ale jestem nastawiony na atak i lubię kreować akcje. Co najważniejsze, zawsze chcę dać swojej drużynie jak najwięcej.

Czy uważałeś ten moment swojej kariery za odpowiedni do zmiany klubu?

Tak, mam za sobą najlepszy sezon w karierze w Porto, wygrałem tam trofea i został reprezentantem kraju. Marzyłem o takim rozwoju spraw w mojej karierze, ale chcę się rozwijać i chcę to zrobić w Paris Saint Germain.

Trafiasz do drużyny, w której występują twoi koledzy z reprezentacji Nuno i Danilo, których dobrze znasz.

To prawda, rozmawiałem z nimi na temat klubu, ale nie za dużo. Nie mogę się jednak doczekać kiedy spotkam ich na treningu, mam do nich dużo pytań. Mam nadzieję, że mój proces aklimatyzacji przebiegnie szybko, a na pewno będę mógł liczyć na ich pomoc.

Jakie są Twoje cele w nowych rozgrywkach?

To dla mnie wielkie wyzwanie i nie mogę się go doczekać. Ligue 1 to trudna liga, szybka i wymagająca siły w której grają bardzo dobre zespoły. Spróbuję swoją grą pomóc zespołowi osiągnąć jej cele.

Masz jakąś wiadomość dla kibiców?

Możecie na mnie liczyć, będę ciężko pracował i zawsze dawał jak najwięcej dla klubu z Paryża. Chcę, abyście byli szczęśliwi i uda nam się osiągnąć przedstawione dla nas cele.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *