10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
21dn.0godz.16min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Sergio Rico: Marzenie każdego piłkarza

Świeżo upieczony nabytek mistrza Francji, Sergio Rico, który w szeregach Paris Saint-Germain ma przejąć obowiązki Alphonse Areoli, odpowiedział na kilka pytań zadanych mu przez przedstawicieli paryskiego klubu.

• Sergio, witaj w Paryżu! Wszystkiego najlepszego! Jakie uczucie dominuje w tobie w ten wyjątkowy dzień?

– „Jestem dziś bardzo szczęśliwy – podwójnie, bo to moje urodziny! Świętuję je poprzez dołączenie do Paris Saint-Germain. Bycie częścią zespołu tego pokroju jest marzeniem każdego piłkarza, również moim, w związku z czym jestem bardzo szczęśliwy.”

• Dlaczego wybrałeś Paryż?

– „Wszystko jest tutaj atrakcyjne: klub, drużyna, miasto… To jeden z najlepszych zespołów na świecie i udowadniał to niejednokrotnie. Czuję się zaszczycony możliwością wykonywania tu mojej pracy, pomagania kolegom z zespołu i pełnego poświęcenia za koszulkę i to miasto.”

• Co wniesiesz do zespołu i jakie masz cele?

– „Mam doświadczenie. Dwukrotnie wygrałem Ligę Europy, grałem sporo w Lidze Mistrzów, ale wiem również, że w zespole jest wielu wspaniałych graczy. Chcę się podzielić moim bagażem doświadczeń, oni podzielą się swoim, a ja dam z siebie wszystko na boisku. Wszyscy liczymy na udany sezon, zwieńczony najważniejszym celem – pucharami. Celem jest zdobycie wszystkich możliwych trofeów. Paris Saint-Germain jest wielkim zespołem z ambicją zwycięzcy, to oczywiste.”

Jakie jest twoje podejście do fachu bramkarza?

– „Bramkarz to nietypowa pozycja, bardzo trudna. Bramkarze są obarczeni wielką odpowiedzialnością. Ale jestem gotowy do podjęcia się tej odpowiedzialności. Będę nosił klubowe barwy z dumą i dam z siebie wszystko na boisku.”

• Dołączyłeś tu do kilku rodaków…

– „Rozmawiałem z Pablo [Sarabią] przez telefon, powiedział mi o klubie, jak wszystko tu działa. Znam też Andera [Herrerę] i Juana [Bernata], są fantastyczni. Widzę, że są tu szczęśliwi i myślę, że wiele mi pomogą.”


Share

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *