PSG vs Borussia Dortmund
1dn.6godz.44min.
11.50 X4.00 26.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Gole Mbappe zapewniły PSG awans do kolejnej rundy Pucharu Francji

W emocjonującym starciu piłkarskim z Orleans klub Paris Saint-Germain zabezpieczył sobie miejsce w kolejnej rundzie Pucharu Francji dzięki imponującym występom Kyliana Mbappe. Jego złote strzały stały się kluczowym elementem zwycięstwa, co zapewniło ekipie PSG nie tylko awans, lecz także pełen entuzjazm kibiców i nadzieję na dalsze sukcesy w tym prestiżowym turnieju. Na portalu GGBet Polska fani piłki nożnej mogą śledzić wyniki Pucharu Francji i innych popularnych wydarzeń.

PSG vs. Orleans: przebieg spotkaniaGGBet Polska

Kylian Mbappé, gwiazda Paris Saint-Germain, ponownie odegrał kluczową rolę w nadchodzącym sukcesie swojej drużyny w Pucharze Francji. W emocjonującym starciu przeciwko drużynie Orleans francuski napastnik błyszczał, zdobywając decydujące gole, które zapewniły PSG awans do kolejnej rundy tego prestiżowego turnieju.

W emocjonującym starciu 1/16 finału Pucharu Francji pomiędzy Paris Saint-Germain a drużyną Orleans PSG odniosło zdecydowane zwycięstwo 4:1 na wyjeździe. Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 16 minucie Kylian Mbappe, lider zespołu pod wodzą Luisa Enrique, otworzył wynik strzałem do bramki rywali.

Po przerwie Mbappé ponownie zaimponował, zdobywając kolejne dwie bramki, z czego jedną po skutecznym wykonaniu rzutu karnego w 63 minucie. Gonzalo Ramos dołożył trzecie trafienie dla PSG w 72 minucie, przedstawiając swoje umiejętności strzeleckie. Młody Senni Mayulu, mający zaledwie 17 lat, zapisując się na listę strzelców w 88 minucie, uczynił wynik jeszcze bardziej imponującym.

PSG, aktualny lider Ligue 1, potwierdził swoją dominację na boisku, zdobywając awans do 1/8 finału Pucharu Francji. Mimo że drużyna Orleans zajmuje 12 miejsce w trzeciej najsilniejszej dywizji we Francji, PSG nie dało jej szans na niespodziankę. Kolejny etap turnieju czeka Paris Saint-Germain 7 lutego, a ich przeciwnik zostanie ustalony później. PSG, będąc rekordzistą pod względem zdobytych tytułów (14), kontynuuje swoją walkę o kolejne trofeum, podczas gdy obecny mistrz Pucharu Francji, Toulouse, stoi na straży swojego tytułu.

• Mecz: PSG vs. Orleans
  • Data: 20 stycznia 2024 roku
  • Wynik: 4:1
  • Stadion: stadion Stade de la Source w Orleanie

PSG wciąż udowadnia, że jest najsilniejszym klubem we Francji. W pierwszych miesiącach nowych rozgrywek Ligue 1 klub miał problemy i czasami tracił punkty. Od około miesiąca paryżanie zajmują jednak pierwsze miejsce, przestawszy przegrywać. Seria bez porażki we wszystkich rozgrywkach wynosi już 11 spotkań.

Warto zaznaczyć, że klub Orleans reprezentuje francuską Ligue 3. W ostatniej kolejce drużyna przegrała z Red Star 93 wynikiem 1:2. Tym samym przerwana została zwycięska passa podopiecznych Karima Mokeddema, która trwała pięć meczów. Trzy z nich miały miejsce w Pucharze Francji. W nich drużyna między innymi pokonała przeciwników z Ligue 2 i Ligue 3- 2:1 z Ajaccio i z Nimes.

Mbappe może zostać w Paryżu

Freepik.com

Ostatnie wieści z kręgu piłki nożnej wskazują na możliwość przedłużenia współpracy pomiędzy Paris Saint-Germain a ich utalentowanym liderem, Kylianem Mbappe. Francuski dziennikarz ujawnił, że klub złożył obiecującą propozycję kontraktu, który mógłby związać Mbappé z zespołem przez kolejne 4 lata. Kwota kontraktu, oszałamiające 400 milionów euro, stanowiłaby imponującą pensję dla 25-letniego piłkarza.

Paris Saint-Germain nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zasoby finansowe, co czyni klub konkurencją bezdyskusyjnie zamożną. W trakcie rozmów kontraktowych zauważono zaangażowanie matki Mbappe, co sugeruje, że decyzja ta ma dla zawodnika istotne znaczenie.

Oferta kontraktowa obejmuje nie tylko pokaźną pensję w wysokości 100 milionów euro rocznie, ale także dodatkowe korzyści związane z działaniami promocyjnymi. Real Madryt, choć uważany za jednego z potencjalnych rywali PSG, zdementował plotki sugerujące, że istnieje określony termin na podjęcie decyzji przez Mbappe w sprawie ewentualnego transferu do innej drużyny.

Obecny kontrakt francuskiego talentu z Paris Saint-Germain wygasa latem, co dodatkowo napędza spekulacje na temat jego przyszłości. Czy Mbappe zdecyduje się na pozostanie w Paryżu, związując się długoterminowo z PSG, czy może podejmie inną decyzję, pozostaje obecnie jednym z najgorętszych tematów dyskusji w światowej piłce nożnej.

Władze mistrzów Francji zdają sobie sprawę, że Mbappe prędzej czy później opuści klub, dlatego szukają zastępstwa dla 25-latka. Jedną z opcji paryżan jest skrzydłowy Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec, Leroy Sane, który przeżywa obecnie jeden z najlepszych okresów w swojej karierze, mając na koncie dziewięć goli i 11 asyst w sezonie.