20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.34min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Obstawienie piłki nożnej – jak do tego podejść?

Piłka nożna to bezdyskusyjnie najpopularniejszy sport na świecie. Co roku gromadzi ona na stadionach oraz przed telewizorami miliony odbiorców. Taka popularność nie mogła pozostać bez wpływu na świat zakładów bukmacherskich. W jaki sposób podejść do obstawiania piłki nożnej? Oto kilka porad, które pozwolą Ci typować skuteczniej.

Typowanie piłki nożnej – jakie rodzaje zakładów mamy do wyboru?

Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem zakładu jest tzw. 1X2. Pozwala nam on na wytypowanie zwycięzcy spotkania lub wskazanie remisu jako ostatecznego rozstrzygnięcia. „1” oznacza tutaj, że typujemy zwycięstwo pierwszej drużyny, czyli gospodarza. Postawienie na „2” jest równoznaczne ze wskazaniem gości jako tryumfatorów starcia, a „X” oznacza typowanie remisu.

Innym popularnym rodzajem zakładu jest tzw. BTTS. Ten enigmatyczny skrót oznacza, że obstawiamy, iż obie drużyny strzelą bramkę w meczu. W tym przypadku nie typujemy zwycięzcy starcia. Mecz nie może się także skończyć bezbramkowym remisem, ponieważ wtedy zakład zostanie uznany za przegrany. Jeśli każda ekipa strzeli przynajmniej jednego gola, wygrana jest nasza.

Istnieją również zakłady na piłkę nożną, które są trudniejsze do wytypowania, ale wiąże się to także z wyższym kursem. Przykładem takiego zakładu może być typowanie konkretnego wyniku. Jest to niezwykle trudne zadanie, ponieważ na końcowy rezultat wpływa bardzo wiele czynników. Jeżeli jednak uda nam się ta sztuka, mamy szansę na zgarnięcie sporej gotówki.

Czym kierować się podczas typowania piłki nożnej?

Jedna z najbardziej podstawowych porad, których można udzielić podczas typowania piłki nożnej, brzmi: obstawiaj tylko te ligi oraz drużyny, które śledzisz. Początkujący gracze mają tendencje ulegać magii wysokich kursów i typować ligi, o których nie mają najmniejszego pojęcia. Niestety, sugerowanie się jedynie kursami to droga donikąd. W skutecznym obstawianiu zakładów kluczową rolę odgrywa wiedza.

No dobrze, ale w jaki sposób dobierać konkretne typy? Tutaj najważniejsza jest chłodna i rzeczowa analiza sytuacji obu drużyn. Można wymienić bardzo dużo czynników, które należy wziąć pod uwagę. Podstawą jest oczywiście sprawdzenie pozycji w tabeli oraz ostatnich wyników. Warto jednak zagłębić się bardziej szczegółowo i zwrócić również uwagę na kontuzję czy historię bezpośrednich pojedynków. 

Jednym z najczęściej popełnianych przez graczy błędów jest dodawanie zbyt dużej liczby zdarzań na kupon. Wizja wysokiej wygranej po pomnożeniu przez siebie kursów jest bardzo kusząca, jednak trzeba pamiętać, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym większe prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. Dobrze przeanalizuj 2-3 spotkania i na nich się skup. Zwiększysz w ten sposób swoją szansę na wygraną.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *