24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.12godz.44min.
16.50 X4.75 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
PSG

Czy udało się PSG kupić wielki talent 16-letniego piłkarza?

Paryski klub gotów na wyłożenie sporych pieniędzy za wypożyczenie 16-letniego Endricka z Palmeiras, który uważany jest za ogromny talent. Pomimo innych popularnych klubów napastnika też chce kupić Paris Saint-Germain. W tej sprawie do Brazylii poleciał nawet Luis Campos. Endrick Felipe Moreira de Sousa, znany jako Endrick Felipe lub po prostu Endrick, to brazylijski piłkarz, który gra na pozycji napastnika w klubie Campeonato Brasileiro Série A Palmeiras. Jest uważany za jednego z najlepszych brazylijskich perspektyw piłkarskich. Mecze z udziałem piłkarza są dostępne między innymi na stronie GGBET.

Hiszpańskie wydanie Marca informuje, że wschodząca gwiazda brazylijskiej piłki nawiązał kontakt z Realem Madryt, a sam klub wkrótce ma złożyć za niego ofertę. Pomimo tego, że piłkarz ma dopiero 16 lat, atakujący jest uważany za jednego z najlepszych zawodników wśród młodego pokolenia w Brazylii. Dlatego nie warto się dziwić, że największe kluby świata chcą pozyskać taki talent. Na początku mówili w kontekście dołączenia do FC Barcelony, jednak w ostatnich dniach do rozmów przystąpił Paris Saint-Germain, który swoją drogą zaoferował za 16-letniego piłkarza 20 milionów euro. Jednak Palmeiras odrzucił taką propozycję. Warto też dodać, że Francuzi stały się poważnym graczem i mogą się udać do negocjacji.

W ostatnich dniach Paris Saint-Germain dał do zrozumienia, że mocno się interesuje wypożyczeniem utalentowanego piłkarza. Według strony internetowej UOL Esporte na ostatnim ligowym meczu Palmeiras obecny był nawet doradca piłkarski Luis Campos, który jest odpowiedzialny za transferową strategię mistrzów Francji. Podczas meczu Palmeiras z Avai Luis Campos chciał osobiście ocenić potencjał młodego Endricka, który pojawił się na boisku w 78. minucie. Według najnowszych informacji okazało się, że władze Paris Saint-Germain gotowi zapłacić za Brazylijczyka nawet 30 milionów euro. Jednak do Europy piłkarz będzie mógł wyjechać dopiero w 2024 roku, gdy będzie już pełnoletni.

Całkiem możliwe, że wcześniej dojdzie do porozumienia między klubami, które będzie zrealizowane po tym, jak Endrick skończy 18 lat. Sam piłkarz rozegrał do tej pory tylko trzy spotkania w pierwszym zespole Palmeiras i wciąż czeka na pierwszego gola. Czy Palmeiras przyjmie propozycję francuskiego klubu? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ sytuacja może się zmienić i inny klub zaproponuje lepsze warunki dla młodego atakującego. Jednak z pewnością można stwierdzić, że ekipa z São Paulo ma z zawodnikiem ważny kontrakt, w którym Brazylijczyka oceniono w kwotę na 60 milionów euro. Chociaż pojawiła się informacja o tym, że transfer będzie możliwy, jeśli potencjalny klub zaproponuje sumę pomiędzy 35 a 40 milionów euro.
Jednak nie tylko PSG chce upolować Brazylijczyka. Według Marki tym momencie najbliżej wygrania wyścigu o podpis Endricka jest Real Madryt. Jak się okazało, Królewscy nie złożyli oficjalnej oferty, jednak działają w ciszy. Najpierw Real skontaktował się z otoczeniem Endricka, a w sieci już pojawiają się informacje o tym, że niby Palmeiras chce przyjąć ofertę. Taka inwestycja w przyszłość jest bardzo przemyślana i wkrótce może jednak Real ogłosi to na oficjalnym poziomie. Endrick niedawno zadebiutował w dorosłym zespole Palmeiras. Zgodnie z obowiązującym prawem do nowej ekipy nastolatek mógłby dołączyć dopiero w 2024 roku, po ukończeniu 18. roku życia.

Brazylijczyk określany jest mianem następcy Gabriela Jesusa, który również karierę rozpoczynał w Palmeiras. W 2017 roku Manchester City zapłacił za Jesusa 32 miliony euro, a tego lata strzelec dołączył do ekipy Arsenalu. Wiele wskazuje na to, że Endrick jednak pójdzie drogą swojego starszego kolegi i w najbliższym czasie zostanie piłkarzem jednego z czołowych europejskich klubów, czy do Realu Madryt, PSG czy FC Barcelony.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *