21.06.2024, g. 02:00
Copa America 2021
Argentyna vs Kanada
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.39min.
11.28 X5.50 210.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Kryptowaluty sportowe, klubów piłkarskich i NFT w sporcie.

Kryptowaluty są coraz powszechniejsze w świecie sportu. Jeszcze niedawno, większość ludzi traktowała NFT oraz blockhain jako pewną ekstrawagancję, trend który miał się nie utrzymać. Dzisiaj, kiedy połowa kwoty transferu za Lionela Messiego, który przechodził z FC Barcelona do Paris Saint-Germain była wypłacona w BTC, zaś grający w Premier League Southampton właśnie tą walutą płaci swoim piłkarzom premie za wygrane spotkania, widać że kryptowaluty stały się na stałe obecne w świecie sportu.

Co to są tokeny i dlaczego są tak pożądane przez kibiców piłkarskich?

Kluby piłkarskie wprowadzają tokeny jako sposób, by kibice mieli większą niż miało to miejsce dotychczas możliwość aktywnego uczestnictwa w funkcjonowaniu ulubionego zespołu. Tokeny kibica działają w oparciu o blockhain Chiliz. Posiadacze tokenów uzyskują realny wpływ na funkcjonowanie klubu. Co ważne, współpracę z Chiliz zdążyły już nawiązać zespoły, które są uważane za najlepsze na Starym Kontynencie. Chodzi tutaj o zespoły pokroju FC Barcelona, Juventusu Turyn oraz AC Milan i Paris Saint- Germain. Zespoły te regularnie uczestniczą w rozgrywkach Champions League, będąc w tych rozgrywkach faworytami do końcowego triumfu. W Polsce, klubem który przeciera szlaki, wprowadzając Fan Tokeny jest najbardziej utytułowana w kraju, Legia Warszawa. Fan tokeny przynoszą najlepszym zespołom dodatkowe miliony euro, które są przeznaczane na wzmocnienia kadry. Arsenal Londyn, który zdecydował się na wprowadzenie fan tokenów powoli wraca na właściwą ścieżkę, na nowo stając się czołową drużyną na Wyspach Brytyjskich. W tym miejscu, warto zastanowić się co to jest bitcoin.

co to jest bitcoin

Najbardziej znana kryptowaluta

Tak więc jest to kryptowaluta wprowadzona w 2009r. przez Satoshi Nakamoto, która opanowała również świat sportu, zaś piłkarze Southampton otrzymują w niej połowę premii za wygrane mecze. W kwietniu 2022r. najbardziej utytułowany meksykański klub, Tigres zakomunikował, że będzie akceptował bitcoin, warto zasygnalizować, że drużyna z siedzibą w Monterrey w 2020r. weszła do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Właśnie w Tigres grał zawodnik który jest legendą piłki w Ameryce Północnej, legendarny Claudio ”El Emperador’ Suarez, zdobywca Pucharu Konfederacji w 1999r.

Legia Warszawa jest klubem, który zaczął inwestować poważne kwoty w NFT. Co ciekawe, stołeczny klub jest pierwszym w Europie, który posiada własną agencję NFT.

Czy kluby piłkarskie mogą opierać swoją działalność na kryptowalutach?

Kluby najlepszej ligi świata, którą jest angielska Premier League bardzo mocno zainwestowały we współpracę z platformami blockhainowymi. Jednym z zespołów, który postanowił wykorzystać popularność poprzez uruchomienie ekosystemu tokenów dla fanów klubu. Zespół Łukasza Fabiańskiego, choć może jeszcze nie jest najmocniejszy w lidze, z każdym kolejnym rokiem się rozwija i kwestią czasu pozostaje kiedy w końcu awansuje do fazy grupowej elitarnej Champions League. Współpracę z platformami blockhainowymi nawiązują również kluby spoza Europy, które są uważane za najlepsze w swoich krajach. Takim zespołem z pewnością jest brazylijskie Atletico Mineiro, które w swej gablocie ma Copa Libertadores oraz Copa CONMEBOL. Jak widać, kluby które sięgają po kryptowaluty są świetnie poukładane, dlatego też należy wnioskować, że bitcoin jest czymś bardzo poważnym.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *