17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.58min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Jak obstawiać krykieta: podstawy i zakłady na żywo

Krykiet jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, ze średnią oglądalnością na poziomie 1,6 miliarda podczas ICC Cricket World Cup 2019 (w tym szacunkowo ponad 700 milionów widzów).

Przy tak dużej liczbie fanów nic dziwnego, że rynek zakładów sportowych na krykieta jest również ogromny. Możesz rzucić okiem na wszystkie możliwe zakłady na żywo u bukmachera takiego jak Rabona: https://rabona.com/pl/live.

Pod koniec tego artykułu dowiesz się wszystkiego o krykiecie, od podstaw gry po opcje zakładów.

Jakie są podstawy krykieta

Krykiet to gra z wieloma zasadami (znanymi jako prawa) i strategiami, ale dla tych, którzy są nowicjuszami w grze, poniżej przedstawiamy podstawy:

  • Krykiet to gra za pomocą kijów i piłki, rozgrywana pomiędzy dwoma zespołami, z których każdy składa się z jedenastu graczy.
  • Gra jest rozgrywana na owalnym polu, które zgodnie ze standardami ICC musi mierzyć co najmniej 70 metrów i nie dalej niż 90 metrów od środka boiska.
  • Gry składają się z co najmniej jednej rundy, w której każda drużyna na zmianę uderza i rzuca.
  • Mecze krykieta mają różną długość, od krykieta Twenty20, który trwa około trzech godzin, z każdą drużyną odbijającą w jednym inningu z 20 rzutami, po mecze testowe, które są rozgrywane nawet przez pięć dni.
    Na koniec meczu wygrywa drużyna z największą liczbą biegów. Jeśli jednak ustalona liczba overów lub zaplanowany koniec gry zostanie osiągnięta przed ukończeniem przez drużynę zmiany, mecz zostaje uznany za remis.
  • Ostateczny wynik gry jest wyrażony liczbą, po której następuje druga liczba, np. 237-8 lub 237/8.

Opcje zakładów na krykieta

Zakłady meczowe

Czyli po prostu zakład na zwycięzcę meczu. W amerykańskich kursach faworyt zazwyczaj będzie miał znak minus (-) przed liczbą, podczas gdy słabszy zazwyczaj będzie miał znak plus (+). Jeśli obie drużyny są wymienione na -110, mają równe szanse.

Możliwe są również remisy i można na nie stawiać zakłady na żywo. Niektórzy bukmacherzy oferują nawet opcję „podwójnej szansy”, która pozwala postawić po jednej stronie, aby wygrać lub zremisować, z nieco mniejszą wypłatą niż zwykła wygrana.

Zakłady powyżej/poniżej

Celem jest tutaj przewidzenie, ile biegów zostanie zdobytych łącznie przez obie drużyny.

Bukmacher określa całkowitą liczbę biegów, które według niego zostaną zdobyte, a obstawiający typuje, czy wynik będzie wyższy lub niższy od tej liczby.

Zakłady na propozycje

Jeśli lubisz zakłady na propozycje, czyli takie, które nie są bezpośrednio związane z końcowym wynikiem gry, to krykiet jest zdecydowanie sportem dla Ciebie.

Większość bukmacherów oferuje ogromną różnorodność opcji obstawiania zakładów prop zarówno dla drużyn, jak i indywidualnych graczy.

Możesz obstawiać wydarzenia, takie jak łączna liczba przebiegów zdobytych przez którąkolwiek z drużyn, ile przebiegów zostanie zdobytych w każdym inningu, przebiegi zdobyte w poszczególnych częściach inningu (na przykład przebiegi zdobyte dla pierwszych 15 serii) oraz suma ilość czwórek i szóstek w grze.

Jeśli chodzi o prop gracza, masz jeszcze więcej opcji na wyciągnięcie ręki.

Należą do nich na przykład: najlepsi gracze po obu stronach, zakłady powyżej/poniżej na runy zdobyte przez poszczególnych graczy, statystyki łeb w łeb dla poszczególnych graczy, zakłady tak/nie na graczy, którzy zdobędą 50 rund i tak dalej.

Zakłady na żywo

Zakłady na żywo dodają kolejną warstwę emocji do zakładów na krykieta. Dostępnych jest również mnóstwo opcji. Zanim nowy odbijający rozpocznie swoją turę, możesz obstawić, ile przebiegów zdobędzie, zanim zostanie wyeliminowany.

Możesz także postawić na sposób następnego zwolnienia, a także na liczbę zdobytych runów na następną piłkę w grze.

 


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *