26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.59min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Najliczniej produkowane samochody

Nie da się ukryć, że gry maszyny za darmo towarzyszą nam od wielu lat. Jeszcze w latach 90. sporo osób grało w nie na stacjonarnych automatach, a teraz w kasynach online. Z nieco podobną sytuacją mamy na rynku motoryzacyjnym, gdzie niektóre modele samochodów towarzyszą nam od lat. Nie chcielibyśmy jednak skupiać się na tych najdłużej, lecz na najliczniej produkowanych autach. Oto nasze zestawienie.

Volkswagen Garbus – ponad 21.5 mln sztuk

Garbus to legenda motoryzacji, samochód, który powstał jako samochód dla mieszkańców III Rzeszy. Jego stworzenie zlecił jeszcze sam Adolf Hitler. Początkowo Garbus wykorzystywany był jednak na potrzeby wojska. Dopiero po wojnie znalazł szerokie zastosowanie wśród kierowców na całym świecie. Powstał w 1938 roku i produkowany był do 2003 roku! Ostatnie egzemplarze wyjechały z fabryki w Meksyku. Przez lata zmieniano nieco wygląd i wyposażenie Garbiego, jednak od końca lat 30. zachował on swój oryginalny styl, za który pokochały go miliony użytkowników.

Volkswagen Passat – ponad 30 mln sztuk

Passat to kolejny wielki sukces niemieckiej motoryzacji. Model ten pojawił się na rynku po raz pierwszy w 1972 roku. Przez ten czas doczekał się już 8. generacji, co wpłynęło na fakt, że nadal jest produkowany i chętnie wybierany przez klientów. W naszym kraju cieszy się sporym powodzeniem, gdyż kierowcy cenią go sobie za bogate wyposażenie, wygodę i niezawodność. W ostatnim czasie sprzedaż Passata nieco spadła, jednak nic nie zapowiada na to, że ma on zniknąć z fabryk.

Volkswagen Golf – ponad 35 mln sztuk

Golf to trzeci już niemiecki model na naszej liście. Jest to auto, które wprowadziło sporą rewolucję na rynku. Pierwszy model zadebiutował na rynku w 1974 roku, czyli niedługo po Passacie. Jego pierwsza generacja, która w RPA dostępna była w wersji Citi Golf, produkowana była aż do 2009 roku! W Europie tymczasem model ten w 2019 roku doczekał się już 8. generacji. To wciąż jeden z najpopularniejszych pojazdów na świecie, który na naszym kontynencie od lat znajduje się w czołówce najchętniej kupowanych samochodów.

Ford serii F – ponad 41 mln sztuk

Przenosimy się teraz za ocean. Drugie miejsce na liście najliczniej produkowanych samochodów zajmuje Ford serii F. W 1947 roku zaprezentowana została pierwsza wersja tej półciężarówki, która z miejsca stała się niezwykle popularna. Jej wersje stosowane były przez farmerów, dostawców, producentów, jak i nawet wojsko. Od 2020 roku na rynku dostępny jest już Ford F-Series XIV, który kontynuuje długą tradycję tego modelu. Warto też dodać, że w 2021 roku zaprezentowany został F-150 Lightning, który jest pierwszym autem z tej rodziny z napędem elektrycznym.

Toyota Corolla – ponad 45 mln sztuk

Dla wielu może to być zaskoczeniem, jednak najliczniej wyprodukowanym w historii samochodem jest japońska Toyota Corolla. Jej pierwszy model zaprezentowany został w 1966 roku, czyli wcześniej niż Golf czy Passat. Oczywiście przez te lata model ten przeszedł liczne metamorfozy, a obecnie produkowana jest już 12. generacja, która tworzona jest w Japonii, Anglii i Turcji. Warto jednak wiedzieć, że wcześniejsze wersje produkowane były także w Kanadzie, RPA, Chinach, Wietnamie, Indiach, Indonezji, Brazylii, Wenezueli czy też w Tajlandii. Corolla jest także niezwykle popularna w naszym kraju. Warto dodać, że w 2015 roku firma pobiła swój rekord, gdy łącznie przez 12 miesięcy sprzedano ponad 1,35 mln egzemplarzy Corolli.

 


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *