24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.31min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zakłady sportowe: od jakiej dyscypliny zacząć obstawianie u bukmachera?

Wybór dyscypliny w zakładach sportowych nie przesądza bezpośrednio o zwycięstwie, ale może wpływać na to, jak duże gracz będzie miał szansę na sukces. Okazuje się jednak, że wybór sportu do obstawienia wcale nie jest taki prosty i kierowanie się tu wyłącznie własnymi sympatiami nie zawsze jest wskazane.

Duży wybór to zawsze dobra wiadomość

Żeby w ogóle na poważnie podejść do sprawy wyboru dyscypliny do obstawiania, trzeba najpierw znaleźć bukmachera, który będzie miał odpowiednio rozbudowane portfolio. I to sprawa nieco bardziej skomplikowana, bo nie chodzi tylko o to, żeby znajdowało się w nim jak najwięcej sportów, ale też jak najwięcej lig, wydarzeń oraz zakładów. Na przykład na https://casinia.com/pl/sport/prelive zakłady sportowe można zawierać na wydarzenia z kilkudziesięciu dyscyplin, w najpopularniejszych znajduje się nawet po kilkanaście lig krajowych i turniejów.

To ważne, ponieważ z jednej strony daje po prostu możliwość znalezienia dyscypliny dającej odpowiednie szanse na wygranie zakładu, a po drugie, pozwala też budować bardziej złożone kupony, które niekoniecznie przecież muszą zamykać się w jednej dyscyplinie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakłady sportowe na różne sporty łączyć na przykład na jednym zakładzie kombi.

Czy warto kierować się popularnością dyscypliny w zakładach sportowych?

To dość popularne rozwiązanie: wybierać zakłady sportowe na wydarzenia z najbardziej popularnych dyscyplin i lig, a więc przede wszystkim na mecze piłkarskie. Dawniej było to uzasadnione stabilnością kursów, ale dziś, przy globalnej skali operacji większości dobrych bukmacherów internetowych ten argument traci ważność, bo i mniej popularne wydarzenia zbierają setki tysięcy albo miliony kuponów, więc kursy też się naturalnie stabilizują.

Wybór popularnej dyscypliny jest dobrym pomysłem szczególnie dla graczy, którzy chcieliby stawiać zakłady sportowe na zdarzenia inne niż wynik spotkania. W przypadku piłki nożnej może to być na przykład zakład na pierwszą bramkę albo na liczbę czerwonych kartek dla danej drużyny. Są to zwykle bardziej ryzykowne, ale i lepiej płatne zakłady, a w mniej popularnych dyscyplinach takich zdarzeń pobocznych zwykle wyznacza się niewiele.

Stawiaj na to, na czym się znasz

Od razu zaznaczmy, że na potrzeby tego tekstu nie będziemy stosowali rozróżnienia: nie ma znaczenia, czy się znasz, bo jesteś fanem, czy po prostu śledzisz statystyki i dane, nie interesując się specjalnie spotkaniami. Ważne jednak jest, żeby wybrać taką dyscyplinę, w której możesz podjąć świadomą decyzję. To znaczy, że musisz wiedzieć, jaka jest kondycja zawodników, jak sobie radzą obie drużyny, które będą rozgrywały mecz, znasz ich statystyki i ogólnie wiesz, czego się możesz spodziewać.

Jasne, stawianie na mniej ryzykowny kurs to też jest jakaś strategia, ale pamiętaj, że kursy ustalane są na bieżąco, a nie każdy gracz ma odpowiednią wiedzę. Czasem ci, którzy korzystają z „pewniaków”, popełniają błędy, zaniżając kurs, a Ty z odpowiednią wiedzą możesz go uniknąć.

Wybieraj dyscypliny przewidywalne

Wynik meczu – czy to piłkarskiego, czy tenisowego, czy nawet wynik zawodów w kolarstwie górskim – zawsze zależy trochę od szczęścia. Są jednak takie dyscypliny, w których to szczęście właśnie może mieć czasem większe znaczenie niż przygotowanie zawodników. Tak często dzieje się w wielu krajowych ligach piłkarskich, w których drużyny prezentują mniej więcej wyrównany poziom albo w piłce ręcznej, gdzie punkty sypią się gęsto i wystarczy tylko jeden więcej, żeby faworyt przegrał z kretesem, a Twój kupon wtedy przegra wtedy równie spektakularnie.

Ligi i spotkania, w których pojawiają się drużyny i zawodnicy o odmiennych poziomach umiejętności i innym podejściu do gry dają większe szanse na trafne wytypowanie zwycięzcy, więc jeśli możesz odszukać taką dyscyplinę, to warto się nią zainteresować.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Wybór dyscypliny powinien bazować zawsze na analizie Twojej wiedzy. Jeśli bukmacher oferuje dobre promocje, to niekoniecznie należy zmieniać raz wybraną dyscyplinę tylko po to, żeby z nich skorzystać. Poza wyborem samego sportu, zakłady sportowe, które zawierasz, powinny dotyczyć spotkań, których wyniku jesteś tak pewien, jak to możliwe. Nie obstawiaj sentymentalnie ani pod wpływem alkoholu – stawiaj na prawdopodobnych zwycięzców.

 


Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *