17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.53min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Popularne sporty w Polsce

Popularne sporty w Polsce

Sport w Polsce jest bardzo popularny i rozwinięty. Polscy sportowcy biorą udział w międzynarodowych zawodach w wielu dyscyplinach, reprezentując swój kraj. W polskich górach rozgrywane są zawody sportów zimowych. Na wybrzeżu Bałtyku uprawiają różnego rodzaju sporty wodne. Od 1924 roku Polska bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich. Polscy lekkoatleci i bokserzy odnieśli na olimpiadzie wiele zwycięstw.

Rynek zakładów bukmacherskich darmowa kasa bez depozytu aktywnie rozwija się w Europie oraz w krajach WNP. Polska jest jednym z największych przedstawicieli regionu Europy i szóstym krajem pod względem liczby ludności.

W kraju działają rosyjskie i europejskie firmy z międzynarodową licencją. Pomimo różnych licencji i historii pochodzenia, wymagania wobec biur graczy są takie same: niezawodność, wybór wydarzeń i głębokość obrazu, dostępność strony i jej wygoda, a także możliwość wypłaty pieniędzy.

Legalność zakładów bukmacherskich

Działalność bukmacherska w Polsce jest legalna, ale bukmacherzy napotykają na pewne trudności. Od 2009 roku obowiązuje ustawa, która reguluje działalność legalnych zakładów bukmacherskich. Zgodnie z nią bukmacher płaci 12 procent od obrotu, a także 10 procent od wszystkich wygranych graczy. Taka polityka zasila budżet państwa, ale wpływa na popularność lokalnych bukmacherów.

Od 2017 roku w regionie obowiązuje zakaz działalności bukmacherów offshore, którzy nie płacą podatków w Polsce, ale przyjmują graczy z regionu. Lista bukmacherów, którzy przyjmują zakłady w złotówkach przekracza 50 firm. Międzynarodowi bukmacherzy oferują graczom z Polski zakłady w lokalnej walucie, obsługę w ich ojczystym języku, a także szeroki wachlarz sposobów na wpłatę i wypłatę pieniędzy. W Polsce dozwolone są nie tylko zakłady sportowe slottyway casino 50 pln, ale także gry na szczęście (poker) oraz automaty do gier i gry.

Popularne sporty w Polsce

Szczególną popularnością cieszy się piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz Formuła 1. Kibice są gotowi obstawiać zakłady na te sporty.

Piłka nożna

Piłka nożna jest uważana za bardzo popularny sport w Polsce. W 1919 roku powstała polska reprezentacja narodowa. W 1972 roku drużyna zdobyła złoto olimpijskie, w 1976 roku stała się posiadaczami srebra olimpijskiego, a także zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1982 roku. W 2012 roku Mistrzostwa Europy odbyły się w Polsce, a także na Ukrainie.

Piłka ręczna

W 2007 roku reprezentacja Polski została srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. W 1976 roku zajęła trzecie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich. W 1982 roku i w 2009 roku reprezentacja Polski wygrywała na Mistrzostwach Świata. Jednak w turnieju europejskim w 2008 roku najlepszym wynikiem drużyny było siódme miejsce.

Rugby

Ekstraliga Rugby, uważana za najwyższą ligę rugby w Polsce. Rozgrywki powstały w 1957 roku, obecnie składają się z dwóch dywizji. W pierwszej lidze rywalizuje 8 drużyn, a w drugiej 6. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje cztery punkty, jeśli wynik jest remisowy, to dwa. Mistrzem Polski w rugby, jako pierwsza została drużyna z miasta Warszawa „AZS-AVF”, zawodnicy tej drużyny wywalczyli około piętnastu remisów mistrzowskich.

Siatkówka

Siatkówka w Polsce jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Według wyników przeprowadzonych badań, taki sport jak siatkówka jest na drugim miejscu pod względem popularności w Polsce. Szczególną popularność zyskała w ostatniej dekadzie.

Reprezentacja kobiet dwukrotnie zdobyła mistrzostwo kontynentu w 2003 i 2005 roku. Trzykrotnie była medalistką Mistrzostw Świata. Dwukrotnie była brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w 1964 i 1968 roku.

Reprezentacja narodowa mężczyzn w siatkówce, niemal najsilniejsza na świecie. Wielkie sukcesy drużyna odnosiła w połowie lat siedemdziesiątych. W 1974 roku reprezentacja Polski zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu-76. W 2006 roku Polska zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Świata. Została zwycięzcą Mistrzostw Europy-2009, w 2012 roku wywalczyła remis w Lidze Światowej. W 2014 roku w Polsce odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Zwycięzcami została reprezentacja Polski, pokonali oni reprezentację Brazylii.

Rajd

Polscy rajdowcy niemal co roku osiągają wysokie wyniki w zawodach rajdowych od 1928 roku co roku rozgrywane są rajdowe mistrzostwa świata. Polscy rajdowcy osiągają dobre wyniki na poziomie europejskim, a nawet światowym.

Główni bukmacherzy

Nie wszyscy bukmacherzy działają w Polsce legalnie, gdyż uzyskanie licencji wymaga wpłat finansowych, a także corocznych potrąceń w wysokości 12 procent obrotu. Mimo zaostrzenia norm prawnych, międzynarodowi bukmacherzy pozostali w Polsce. Jednym z liderów na polskim rynku jest bukmacher Bwin. Z kolei region opuściły tak znane światowe marki jak Pinnacle, William Hill, Bet365 czy Betfair.

Oprócz Bwin, w Polsce nadal działają 1xBet, BetCris, PariMatch, MelBet i inne. Wiele firm korzysta z działających mirrorów, aby uzyskać dostęp do strony i zaleca stawianie zakładów w euro, aby uniknąć dodatkowego przewalutowania podczas dokonywania wpłat i wypłat środków.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *