20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.23min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Oficjalny komunikat klubu w sprawie sondażu Onexa

Francuska firma sondażowa – Odoxa, za sprawą radia RTL opublikowała przeprowadzoną ankietę wśród Francuzów na temat kontuzji Neymara. 84% Francuzów i 74% kibiców piłki nożnej, uznało, że Brazylijczyk sam jest sobie winien odniesionego urazu poprzez prowokowanie.

Klub postanowił oficjalnie odnieść się do sondażu przeprowadzonego przez Odoxa na łamach strony internetowej:

W najbliższą sobotę, Paris Saint-Germain przeczytało niesamowity sondaż Odoxa zlecony przez RTL, w którym 84% Francuzów i 78% kibiców futbolu uważa, że Neymar Jr „w rzeczywistości zagraża samemu sobie poprzez niepotrzebne prowokowanie obrońców.”

Innymi słowy, nawet jeśli cytowane ankieta nie do końca używa takich słów, to spektakularna gra Brazylijczyka jest postrzegana jako „prowokacja” usprawiedliwiająca jego „karę”, czyli kontuzję.

Po pierwsze, mamy ogromną wątpliwość co do wiarygodności tej ankiety. Jeśli będziemy trzymać się tej jednej kwestii, to nie wydaje nam się, że 99% Francuzów – jeśli dodamy do tego 15%, które uważa, że „nie chronimy wystarczająco artystów (piłki nożnej) we Francji” – byłaby w stanie wydać opinię na podstawie gry prezentowanej przez Neymara Jr. Nie jesteśmy nawet pewni, czy w Brazylii odsetek osób dobrze poinformowanych o futbolu osiągnęłaby taki zakres.

Zakładając nawet, że dajemy kredyt zaufania temu prostemu zadaniu, to czy powinniśmy się śmiać, czy płakać, czytając taki wynik? Na całym świecie dla najmocniej marzących dzieci, kto jest idolem tej gry? Neymar Jr, czy któryś z jego ostatnich przeciwników? Patrząc na tę śmiesznie brzmiącą logikę, co powiedzieliby w tym momencie Pele, George Best, Johan Cruijff, Diego Maradona, Ronaldo ,,Fenomeno” czy Zinedine Zidane, „zbyt wiele”? Czy ośmielibyśmy się powiedzieć w swoim czasie, że Mustapha Dahleb, Safet Sušić, Rai, Jay-Jay Okocha i Ronaldinho to było „zbyt wiele” w koszulce Paris Saint-Germain ? Czy w kontekście naszych mistrzów, Francja również akceptowałaby takie działania tych, którzy chcieliby wysłać do szpitala Raymonda Kopa, Dominique’a Rocheteau’a, Alaina Giresse’a, Glenna Hoddle’a, José Touré, Chrisa Waddle’a, Sonny’ego Andersona, czy również Edena Hazarda pod pretekstem, że ich gesty mogą być postrzegane przez przeciwnika jako „prowokacja”?

Mówimy stop tego typu pseudo-sondażom, które nie będą miały żadnego innego skutku niż odejścia od nas mistrzów i największych geniuszy tego futbolu, co jest naszą wspólną pasją. W przypadku mediów, które chciałyby dalej działać nad owym tematem, przed wydaniem kolejnej ostatecznej opinii, przedstawiamy co najmniej dwa elementy, które można interpretować według własnego uznania.

1. W tym sezonie w Ligue 1 popełniono 44 faule na Neymarze Jr, średnio 3.3 na mecz; w Lidze Mistrzów odgwizdano 37 fauli, średnia wzrasta do 5.9 na mecz…

2. W Ligue 1, bardzo fizycznych rozgrywkach, przeciwnicy PSG otrzymują średnio 1.3 kartek na mecz; w Lidze Mistrzów średnia wzrasta do 3.2…

Domagamy się znacznie lepszej opieki francuskich sędziów dla Neymara Jr – zawodnika, na którym popełniono najwięcej przewinień we Francji – i wszystkich sportowców, którzy próbują sprawić, aby gra tętniła życiem. Chcemy, aby do rozgrywek we Francji zjawisko brazylijskiego fenomenu wróciło tak szybko, jak to możliwe, aby oświetlać Parc des Princes i wszystkie stadiony naszego kraju.

Do powyższego oświadczenia dołączono również krótki film, gdzie zaprezentowane są umiejętności największej gwiazdy paryskiego klubu:

https://www.psg.fr/equipes/equipe-premiere/content/ney-ne-change-rien


Share

https://twitter.com/ErykPSG

One Comment

  1. lena Reply

    Wreszcie porządny klub, który staje w obronie swojego piłkarza. W Barcelonie, tak mówili: „a bo w Hiszpanii tak się nie gra jak w Brazylii”. Ale jak Messi drybluje, to według nich jest kosmos, a jak Neymar to prowokacja. Neymar powinien to zapamiętać, PSG to klub na który może liczyć .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *