11.50 X4.00 26.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Kylian Mbappe wszedł jako zmiennik i uratował PSG

Paris Saint-Germain (PSG) zremisowało z Toulouse w drugiej kolejce mistrzostw Francji, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Najciekawszym momentem meczu był gol Kyliana Mbappe, który wykorzystał rzut karny w 62 minucie i wyprowadził paryżan na prowadzenie. Na platformie GGBet miłośnicy piłki nożnej mogą sprawdzić wyniki ulubionych turniejów piłkarskich i poszczególnych zawodników.

Co interesujące, Mbappe nie figurował w wyjściowym składzie, pojawiając się na boisku dopiero w drugiej połowie, w 51 minucie. W 85 minucie Toulouse wyrównało za sprawą Zakarii Aboukhlala, który również trafił z rzutu karnego. Ten mecz dostarczył emocji zarówno kibicom PSG, jak i Toulouse.

Powrót Mbappe: burzliwy sezon PSG i nadzieje na sukces

To nie był łatwy sezon dla PSG. W pierwszym meczu ligowym tego sezonu paryżanie zremisowali z Lorient 0:0. W tamtym meczu Mbappe nie znalazł się nawet w zgłoszeniu z powodu konfliktu z zarządem klubu. Jednak po późniejszym zażegnaniu sporu, główna gwiazda PSG powróciła do gier i treningów z drużyną.

Wyjście Mbappe z ławki rezerwowych i jego gol z rzutu karnego w meczu z Toulouse pokazują, że nadal pozostaje kluczowym graczem w zespole PSG, pomimo niedawnych kontrowersji i problemów. Zdaniem wielu kibiców PSG, sukcesy drużyny w tym sezonie będą zależały w dużej mierze od wydajności i formy Kyliana Mbappe.

Dembele: cenny As w rękawie PSG

Dembele również nie pojawiła się w meczu z Toulouse z pierwszych minut. Na konferencji prasowej po meczu, dziennikarze zwrócili uwagę na tę decyzję trenera Enrique dotyczącą wystawienia Ousmane Dembele na ławce rezerwowych zamiast na pierwszym składzie. Pytając, dlaczego nie dał szansy Dembele od pierwszych minut, Enrique zareagował stanowczo.

Dembele to bez wątpienia utalentowany gracz, znany ze swojego nieprzewidywalnego stylu gry i zdolności do tworzenia okazji bramkowych. Trener wyraził pełne zaufanie do Dembele jako zawodnika światowej klasy. Powiedział: „Ousmane to niesamowity piłkarz, który ma wiele do zaoferowania drużynie. Jego kreatywność i umiejętność atakowania linii obronnej przeciwnika są nieocenione.”

Enrique kontynuował, tłumacząc, że wszelkie decyzje dotyczące składu są podejmowane wspólnie z zawodnikami i sztabem trenerskim. Trener wyraził przekonanie, że zarówno zawodnicy na boisku, jak i ci na ławce rezerwowych, są kluczowi dla sukcesu zespołu.

Decyzja trenera jest prawdopodobnie spowodowana brakiem praktyki meczowej tego zawodnika. Dembele ledwo zdążył przenieść się do PSG, mało prawdopodobne, że zdążył w pełni zaadaptować się do nowej drużyny.

Nowy kapitan PSG — to nie jest Mbappe

W ostatnich tygodniach w PSG doszło do wielu zmian. Klub dokonał prawdziwej rewolucji kadrowej, przyciągając wielu zawodowych piłkarze, w tym:

• Ousmane’a Dembele;
  • Gonzalo Ramosa;
  • Marco Asensio;
  • Manuela Ugarte;
  • Lucasa Hernandeza.

Natomiast Neymar odszedł do Al-Hilal. Tymczasem paryżanie próbują uporządkować sytuację z Kylianem Mbappe. 24-latek wypadł z podstawowego składu na kilka tygodni, ale powrócił w meczu z Toulouse. Powrót napastnika do drużyny zbiegł się w czasie z wyborem kapitana. Podczas jednej z konferencji prasowych Luis Enrique powiedział, że to piłkarze zdecydują, kto zagra z opaską kapitana.

Mbappe nie zdołał wygrać wewnętrznego głosowania. Fabrice Hawkins poinformował, że Marquinhos pozostał liderem ekipy. Brazylijczyk został pierwszym kapitanem paryżan od sezonu 2020/21 i jego pozycja na razie nie ulegnie zmianie. Warto zaznaczyć, że kontrakt środkowego obrońcy z PSG obowiązuje do lata 2028 roku. Z drugiej strony przyszłość Mbappe pozostaje pod znakiem zapytania, ponieważ jego obecna umowa wygasa z końcem tego sezonu.