09.12.2023, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Nantes
Do meczu pozostało:
2dn.6godz.5min.
11.25 X7.00 210.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Leonardo: Messi? Rozmowy rozpoczęły się dużo wcześniej

Leo Messi w spotkaniu przeciwko Club Brugge po raz pierwszy w koszulce Paris Saint-Germain rozegrał pełne 90 minut. Po tym pojedynku, dyrektor sportowy paryżan, Leonardo ujawnił kilka istotnych kwestii w temacie transferu Argentyńczyka.

Messi rozmawiał z PSG już na początku roku

Najważniejszą wypowiedzią Leonardo była ta, która w pewnym sensie zaprzeczyła plotkom, mówiącym, że PSG zapewniło sobie przyjście Messiego krótko po ogłoszeniu jego odejścia z FC Barcelony. Brazylijczyk podkreślił, że Messi i PSG pierwszy kontakt nawiązali jeszcze na początku 2021 roku.

– Nie będę ukrywał, że już wcześniej rozpoczęliśmy rozmowy z Messim. Zrobiliśmy to w styczniu 2021, kiedy mógł oficjalnie negocjować potencjalne odejście z Barcelony – powiedział Leonardo.

Messi skłaniał się ku pozostaniu

Jak wiadomo, Leo Messi przychylał się raczej ku pozostaniu w FC Barcelonie. Mimo zapewnień ze strony władz katalońskiego klubu, 34-latek musiał jednak opuścić swój jedyną dotąd drużynę w Europie. Leonardo pochwalił Argentyńczyka za duże chęci przejścia do Paryża i to zaraz odejściu z Barcelony.

– Sądzę, że Messi chciał zakończyć karierę w Barcelonie. Kiedy stało się jednak jasne, że jego pozostanie nie jest możliwe i nie dogada się z klubem, skierował się w naszą stronę. Wola, jaką wykazał, była dla nas ogromną motywacją, by go pozyskać. To, że Messi jest w Paryżu, to coś naprawdę wielkiego – przyznał Leonardo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *