10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.23godz.41min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Ousmane Dembele

Ousmane Dembele:Chce osiągnąć wielkie rzeczy

Ousmane Dembele podpisał 5-letni kontrakt z PSG. Zobaczcie co powiedział zawodnik w pierwszym wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

Ousmane, jak się czujesz w Paryżu?

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że dołączyłem do PSG. Nie mogę doczekać się gry na Parc des princes i treningów z moimi kolegami.”

Co motywowało Cie do przyjścia do Paryża?

„Rozmawiałem z trenerem i czułem jego zaufanie. Podobnie było gdy rozmawiałem z dyrektorem sportowym oraz prezesem PSG. Wyjaśnili mi założenia projektu oraz tego co jest celem i byłem pod wrażeniem. Chce osiągnąć wielkie rzeczy w klubie.”

Filozofia trenera jest ci znana…

„Tak i bardzo mi się podoba jak chce grać. Wiem, że ma obsesję posiadania piłki i wiem, że będzie chciał grać atakiem, więc to mi odpowiada.”

Śledziłeś losy PSG…

„Tak, zgadza się. Jako dzieciak byłem na pary spotkaniach PSG gdy grało w lidze mistrzów. Zawsze oglądałem PSG i rozmawiałem o tym klubie. Teraz powiedziałem sobie, że to jest czas w którym chcę przyjść do Paryża i do klubu. To był również czas dla mnie, by wrócić do ojczyzny. Mam tutaj sporo przyjaciół, rodzinę więc było to dla mnie ważne.”

Jakie masz cele?

„Najważniejsze to zdobywać trofea. Chce by kibice byli z nas dumni. Chcemy zajść jak najdalej w lidze mistrzów. Nie lubię mówić o osobistych celach, ale mam nadzieję, że będę strzelać wiele goli i zaliczać wiele asyst. Przychodzę tutaj również po naukę, bo to w piłce najważniejsze, by uczyć się każdego dnia. Nawet mając 26 lat można się czegoś nauczyć.”

Jak ci się podobał ośrodek PSG?

„Widziałem póki co tylko filmiki, ale zrobił na mnie wrażenie. Widać, że jest to skrojone pod piłkarzy i będziemy mieć świetne warunki do treningów.”

Wracasz również do Ligue 1. Jakie masz wspomnienia?

„Pamiętam dobrze tą ligę. Grałem 7-8 miesięcy w Stade Rennes i bardzo mi się podobała ta liga. Teraz jestem tutaj znowu, ale wiele się zmieniło. Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj wrócić i mam nadzieję, że zdobędę mistrzostwo z PSG.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *