25.02.2024, g. 17:05
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Rennes
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.58min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kylian Mbappe i Angel Di Maria wyróżnieni

Kylian Mbappe oraz Angel Di Maria uzyskali indywidualne nagrody w zakończonym przedwcześnie sezonie 2019/20. PSG, decyzją federacji zostało uznane za mistrza i  zadedykowało tytuł  pracownikom służby zdrowia. Możecie przeczytać o tym TUTAJ.

Tytuł króla strzelców przypadł dla Kyliana Mbappe. Numer 7 paryskiej drużyny strzelił 18 bramek w 20 spotkaniach. Dla młodego francuza jest to drugi tytuł z rzędu w barwach PSG. Wissam Ben Yedder zdobył również 18 bramek, ale w większej liczbie spotkań. Tytuł króla strzelców Mbappe zapewnił sobie w ostatnim spotkaniu sezonu przeciwko Dijon. Zdobył w nim dwie bramki, które pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca. W całym sezonie Mbappe brał udział w 43 bramkach całego zespołu PSG.

Obecnie francuski napastnik ma 90 bramek w barwach naszej drużny, co plasuje go na siódmym miejscu w klasyfikacji strzelców PSG.

 

Król asyst – Angel Di Maria

Nagroda Mbappe nie jest jedyną dla graczy PSG, ponieważ drugą otrzymał Angel Di Maria. Argentyńczyk został najlepszym asystującym ligi z 14 kluczowymi podaniami na swoim koncie. Dominacja Argentyńczyka nie podlegała dyskusji, ponieważ drugi w klasyfikacji zawodnik miał 8 asyst na swoim koncie. Dla Di Marii jest to druga tego typu nagroda, ponieważ w sezonie 2015/16 dostarczając 18 kluczowych podań, również został uznany za najlepszego asystenta.

Angel Di Maria w obecnym sezonie brał udział w 32 golach PSG zaliczając 11 bramek i 21 asyst we wszystkich rozgrywkach.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *