24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.41min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

PSG mistrzem Francji. Tytuł z dedykacją

PSG mistrzem Francji w sezonie 2019/2020. Taką decyzję ogłosili zarządzający ligą działacze w ramach zakończenia sezonu piłkarskiego we Francji. Decyzję tą podjętą wobec informacji z francuskiego rządu, który zakazał powrotu zawodowego sportu do sierpnia 2020. 

Tym samym PSG zostało mistrzem po raz 9, wygrywając tytuł w trzecim kolejnym sezonie. Krótko po decyzji federacji głos zabrał Nasser Al-Khelaïfi, który skomentował decyzje o tytule.

Chcielibyśmy zadedykować tytuł wszystkim związanym ze służbą zdrowia. Dla nas osoby te są bohaterami ostatnich dni. To oni walczą na pierwszej linii i działają dla nas wszystkich, poświęcając swoje zdrowie. Przez ten czas ich działania wzbudzają w nas wielki podziw.

Szanujemy decyzję federacji, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. Dziękuje piłkarzom, trenerom oraz sztabowi szkoleniowemu i medycznemu. Trofeum jest dla nich nagrodą za ciężką, codzienną pracę. Mam nadzieję, że w tych trudnych czasach, trofeum będzie dla kibiców momentem szczęścia i nadziei na lepsze czasy. Jestem wdzięczny kibicom za wsparcie okazane w czasie całego sezonu. Dziękuje również naszym partnerom biznesowym. Bez waszego wsparcia nie byłoby wielkiego PSG oraz wielkiej paryskiej rodziny. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli wspólnie świętować tytuł.”


Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *