17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.56min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mauro Icardi: Moja gra pomaga kolegom z zespołu

blank

Mauro Icardi w pierwszej części wywiadu, którą możecie poczytać TUTAJ. W drugiej części Argentyńczyk opowiada o nauce jaką wyniósł z gry w różnych krajach. Jest również słówko rekordzie Zlatana oraz swojej roli w ataku.

O nauce jaką wyniósł z grania w różnych krajach
Icardi: W Barcelonie nauczyłem się wiele o taktyce i technice. Filozofia gry jest tam bardzo mocno zakorzeniona. Pomogło mi to we Włoszech z adaptacją i zrozumieniem gry, ponieważ byłem lepiej rozwinięty w kwestii poruszania się po boisku od rywali. We Włoszech nie byli przyzwyczajeni do takich zachowań. Wszystko to wpłynęło na moją inteligencję boiskową. Taktyka i psychika zbudowały to, jakim jestem graczem.
O pobitym rekordzie Ibrahimovica

Icardi: Nie wiedziałem, że pobiłem rekord szybkości strzelonych pierwszych 10 bramek. Czuję dumę z takich rzeczy, ponieważ to część historii wielkiego klubu, jakim jest Paris Saint-Germain. Staram się być zawsze przygotowany i dawać możliwości rozegrania moim kolegom z zespołu. Swoją grą, pozycjonowaniem, wychodzeniem na pozycję chcę dać im szansę, by mnie dostrzegli na boisku. Jestem zawsze skoncentrowany, by szybko być gotowym do ataku, gdy mamy piłkę.

O więzi z kolegami z zespołu

Icardi: Mamy wielu utalentowanych zawodników. Zespół w każdym spotkaniu ma duże posiadanie piłki i ja jako napastnik staram się być pierwszą linią obrony, gdy ją tracimy. Na boisku staram się szukać wolnych przestrzeni, szczególnie w momencie, gdy rywale bronią bardzo głęboko na swojej połowie. Taka gra pomaga kolegom, ponieważ tworzy to więcej miejsca dla nich. Z piłką czy bez niej przez takie zachowanie robię im przestrzeń na boisku. To pomaga zdobywać nam bramki, a przecież oto w piłce chodzi.

O radach dla młodych napastników

Icardi: To bardzo trudne zadanie wejść na wysoki poziom. Zawsze trzeba pracować ciężko, ale jednocześnie cieszyć się z tego, co się robi. Gdy przyjdzie dzień, który da szansę wejścia na wysoki poziom-nie można się wahać, ponieważ wtedy musisz być gotowy, profesjonalny i odpowiedzialny jako zawodnik oraz osoba.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *