25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.16godz.33min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Nasser udzielił wywiadu portalowi Meczyki.pl.

Przy okazji pobytu w Warszawie na posiedzeniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów nasz prezes – Nasser Al-Khelaifi udzielił krótkiego wywiadu portalowi Meczyki.pl. Poruszył tam między innymi temat Kyliana Mbappe, Roberta Lewandowskiego czy Grzegorza Krychowiaka. Zapraszamy na najciekawsze momenty z tej rozmowy!

Zmiana formatu Ligi Mistrzów:

  • To nowy format nad którym pracujemy już kilka lat. Piłka się zmienia, szczególnie ta nowoczesna. Nowy format zakłada więcej uczestników i spotkań, z pewnością będzie to bardzo ekscytujący sezon. Skupiamy się jednak na tym co teraz, potem zobaczymy co będzie cie działo w kolejnych rozgrywkach.

O Dariuszu Mioduskim:

To człowiek, któremu ufam i na którym mogę polegać. Od 2017 roku wykonuje dla nas fantastyczną robotę. Nie mówię tego dla kurtuazji czy że Dariusz siedzi z nami. Wręcz przeciwnie. Nie prawię komplementów dla poklasku. Polska powinna być z niego dumna za to co robi dla klubów i futbolu w Europie. Wystarczy spojrzeć na to, co stworzył z własną drużyną, która osiąga znakomite wyniki i ma niesamowitych kibiców. Chapeau bas. Piłka nie jest prostą rzeczą. Łatwo jest krytykować: “Nasser zrobił to źle, Dariusz popełnił taki błąd” i tak dalej. To nie działa jak w matematyce, że 1 + 1 = 2. Kiedy drużyna przegrywa, prezes przegrywa. Kiedy drużyna wygrywa, niewiele osób docenia pracę jaką wkładają ludzie w organizacji. Dlatego podkreślam zasługi takich ludzi jak Dariusz. Warto o nich pamiętać.

O transferze Lewandowskiego do PSG:

Mam taką politykę, że nie rozmawiam o zawodnikach, którzy nie są w PSG i transferach, które się wydarzą lub miały się wydarzyć. Ale to żadna tajemnica, że Robert to fenomenalny napastnik. Każdy klub na świecie patrzył w jego stronę i na jakimś etapie myślał o jego sprowadzeniu. Ale Robert jest dziś w Barcelonie i ja to szanuję. Powinniście być z niego dumni. Nie było wielu takich snajperów, którzy zdobywali bramki w niemal każdym meczu. Maszyna do strzelania goli. A do tego świetny gość. Poznaliśmy się i mogę się o nim wypowiadać tylko w samych superlatywach.

O Grzegorzu Krychowiaku:

Pamiętam go jako wielkiego profesjonalistę zarówno na boisku, jak i poza nim. Twardy zawodnik, prawdziwy walczak. Rodzinny gość, świetna postać, mocna osobowość. Mam do niego duży szacunek mimo że nie grał w PSG tyle, ile pewnie chciał. Sto meczów w reprezentacji to wielki wynik. Grzegorz był fantastyczny dla kadry i dla klubów, w których grał. Życzę mu wszystkiego dobrego na nowej drodze.

O Kylianie:

Kylian Mbappe jest piłkarzem PSG. On kocha ten klub. To fantastyczny zawodnik. Jest najlepszy na świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że go mamy i będziemy go mieć!

 


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *