03.06.2023, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Clermont Foot
Do meczu pozostało:
5dn.22godz.28min.
11.23 X7 211 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier oraz Vitinha po Lens

Christophe Galtier oraz Vitinha zabrali głos po spotkaniu z Lens. Paryżanie pewnie pokonali rywala i w ligowej tabeli powiększyli przewagę nad rywalami. Zobaczcie co mieli do powiedzenia trener oraz pomocnik PSG

Christophe Galtier:

„Jeśli byłoby spotkanie, które musieliśmy wygrać to właśnie takie spotkanie teraz wygraliśmy. Po porażkach w lidze najważniejsza była wygrana, więc zespół jest teraz bardzo zadowolony. Zaczęliśmy spotkanie bardzo dobrze i szybko wykorzystaliśmy przewagę jednego zawodnika. Dodatkowo zmieniliśmy system gry i mieliśmy więcej zawodników w ataku. Strzeliliśmy bardzo ładne bramki po akcjach zespołowych, graliśmy wysoko w pressingu i to przyniosło efekty. W drugiej połowie trochę zbyt spokojnie podeszliśmy do wyniku, zbyt mocno się uspokoiliśmy, mniej atakowaliśmy i tego możemy żałować po tym spotkaniu. Lens broniło bardzo dobrze i dobre przejścia w fazę ataku. Nie było to trudne spotkanie dla nas, ale myślę, że to przełomowy moment sezonu jeśli chodzi o ligę. Musimy pozostać skoncentrowani na ostatnie siedem spotkań, ponieważ Lens i Marsylia na pewno nie odpuszczą. Czekamy na kolejne spotkanie, które zagramy już w piątek. Terminarz nam sprzyja a na ten moment jesteśmy w miejscu w którym zakładaliśmy, że będziemy.”

Vitinha

„Musieliśmy wygrać to spotkanie, więc wygrana jest bardzo ważna dla nas. Widzieliśmy, że musimy dać z siebie wszystko w tym spotkaniu oraz kolejnych siedmiu, które nas czekają. Technicznie i taktycznie gramy lepiej aniżeli w ostatnim okresie. Mamy 9 punktów przewagi i to jest duża przewaga, ale jeszcze nie decydują. To jeszcze nie koniec walki o mistrzostwo. Moja bramka? Jestem szczęśliwy, ponieważ czekałem na to długi czas. Chciałbym strzelić więcej bramek do końca sezonu.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.