10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.23godz.8min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier o Neymarze, Mbappe orazrelacji z prasą

Christophe Galtier udzielił w ostatnim czasie wywiadu w którym poruszył kwestie związane z Kylianem Mbappe oraz Neymarem. Zobaczcie co powiedział nasz trener.

Christophe Galtier o Neymarze

„Dużo o nim czytałem i słyszałem, ale Neymar, które spotkałem osobiście znacznie różni się od tych opinii. Przede wszystkim jest to wielki profesjonalista, który chce wygrywać i pracować dla siebie i zespołu.Pierwszy przychodzi na treningi, ciężko pracuje i daje z siebie 100%. Myślę, że wygrywanie oraz cel Mistrzostwa Świata to dla niego wielka motywacja. Przed przyjście do PSG spotkałem się z dyrektorem sportowym i jasno zaznaczyliśmy, że nikt nie będzie ponad klubem, również Neymar.”

O relacji z mediami

„Jestem spokojnym, szczerym człowiek i przyznam, że niektórych relacji i tego jak jestem odbierany nie rozumiem. Wiem, że była konferencja prasowa na której moje żarty zostały wzięte na poważnie i potem zrobiła się mała afera. Dlatego teraz poważniej podchodzę do tego co mówię i staram się nie żartować. Musimy jednak pamiętać, że to Paryż. Tutaj wszystko jest analizowane, mnożone razy dwa a następnie przedstawiane światu. Każdy pyta, każdy drąży i trzeba się do tego przyzwyczaić.Rozumiem, że kontrowersje się sprzedają najlepiej, ale ciężko mi się do tego odnosić.”

Kylian Mbappe ponad klubem?

„Jak możemy tak mówić? To źle tak mówić, ponieważ nikt nie jest ponad klubem. Z drugiej strony jak mamy deprecjonować rolę Kyliana? Ma 23 lata, osiągnął bardzo wiele i wiele przed nim, wychował się w Paryżu, tutaj trenował, jest liderem klubu, jego przyszłością i do tego podjął bardzo trudną decyzję o pozostaniu i odrzuceniu Realu Madryt. Należy mu się szacunek, ponieważ jest przyszłością tego projektu, nie mam co do tego wątpliwości. Ale nie można mówić, że jest ponad klubem.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *