20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.39min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Gianluighi Donnarumma

Gianluighi Donnarumma: Ulubiona obrona to ta, którą wybronie

Gianluighi Donnarumma udzielił krótkiego wywiadu oficjalnej stronie PSG. Zobaczcie co miał do powiedzenia pierwszy bramkarz PSG.

Gigio, zaliczyłeś kilka fenomenalnych obron na początku sezonu. Która jest najlepsza?

„Ta następna zawsze będzie ulubiona. Zawsze patrzę w przyszłość, zawsze skupiam się na następnej grze i robię wszystko by dobrze wszystko wyszło. Zawsze kolejne obrony będą dla mnie tymi najważniejszymi. Tak miałem wpojone od dziecka. Najważniejsze to również myśleć o zespole, staram się pomóc, być ważną częścią tego zespołu. Nie można myśleć tylko o sobie, ale trzeba pomagać obrońcą, pomocnikom, być skoncentrowanym. Jeśli taki będziesz w bramce to wielkie interwencje przyjdą. Z takim nastawieniem możemy zajść daleko.”

Obroniłeś też rzut karny. Jaki jest twój sekret?

„Wiele pracy za tym stoi. Trzeba też obserwować i studiować przeciwników. Oczywiście czasem to łut szczęści, ale ważne jest być przygotowanym do takich karnych.”

Sądząc po twoich reakcjach na obronionego karnego to emocje były wielkie?

„Tak, są duże. Takie same mają napastnicy, którzy strzelają bramki. Bramkarze również to odczuwają kiedy obronią karnego. Myślę, że można to porównać. Najważniejsze w spotkaniu z Brestem było utrzymanie prowadzenia i wygrana. Cieszę się, że pomogłem wtedy zespołowi.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *