10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.22godz.27min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Leonardo

Leonardo:Nie boję się odpowiadać za błędy

Leonardo, dyrektor sportowy PSG zabrał głos w wywiadzie dla L’Équipe. Brazylijczyk poruszył kilka ważnych kwestii. Zobaczcie co miał do powiedzenia. 

Leonardo o przedłużeniu umowy z Mbappe

„Nie złożyliśmy dokładnej oferty. Myślę, że ostatnim elementem w tej umowie jest wynagrodzenie. Chcemy dla niego jak najlepiej i będzie mieć najlepsze warunki na jakie nas stać. Będą one godne najlepszego zawodnika. Nigdy o tym z Kylianem nie rozmawialiśmy, ponieważ wiemy jaką daje nam wartość, jakim jest zawodnikiem. On jest spokojny w tej kwestii, dogadanie się w tym temacie zajmie nam dwie minuty.”

O Mauricio Pochettino 

„Aktualnie trener ma jeszcze ważny kontrakt. Szczerze mówiąc nie rozmawialiśmy o zmianie managera. Nigdy nie kontaktowaliśmy się z Zidanem czy innymi trenreami. Przed przyjściem do nas Pochettino był w piątce najlepszych managerów. Ciągle w niej jest i ciągle pracuje w klubie. Widzimy progres jaki robi drużyna, nawet biorąc pod uwagę jak dużo rzeczy się w niej wydarzyło. Widzę, że trener jest zaangażowany, widzę, że się stara. Z każdym miesiącem ta więź jest głębsza, ponieważ jesteśmy jak rodzina.”

„Każdy z nas miał pewnie momenty wątpliwości, ale nigdy nie prosiliśmy trenera, by odszedł. Przeszliśmy przez trudne czasy, mieliśmy sporą ilość zawodników zarażonych Covid -19. W lecie pojawiały się plotki o jego odejściu. Porozmawialiśmy i zapewnił nas, że żaden klub nie kontaktował się z nim w sprawie odejścia, my również nie szukaliśmy nowego trenera.”

O Sergio Ramosie 

„Zatrudnialiśmy zdrowego zawodnika, zagrał do tej pory pięć spotkań i wiemy, że sprawy nie poszły tak jak sobie to wyobrażaliśmy. Dla wszystkich jest to trudna sytuacja, ale sprawa jest jasna. Jeśli Sergio powie, że nie może grać to tak będzie. On jest liderem i dla niego to również trudna sytuacja. Sezon się jeszcze nie skończył i wierzę, że Sergio jeszcze temu zespołowi pomoże. Nie boję się wziąć odpowiedzialności za swoje pomyłki i błędy. Prezes daje mi pełną autonomię i mogę decydować o wszystkim co związane z klubem i transferami. Wiem, że prezes ma wiarę w moje umiejętności.”

O Zlatanie Ibrahimovicu 

„Nie chciałbym poruszać tematu Zlatana. O jakiej niedyscyplinie mówił w wywiadzie? Myślę, że Zlatan za często rozmawia o PSG po swoim odejściu. Powód tych rozmów jest jeden – wszyscy chcą tutaj wrócić. Zlatan próbował wrócić kilka razy, ciągle czekam na wywiad w którym podkreśli ile dobrego dało mu PSG i ile dla niego zrobiło. PSG istniało przed Zlatanem i istnieje po jego odejściu.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *