17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.6min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Sytuacja w tabeli Ligue 1 po 36 kolejkach. Jakie szanse na mistrzostwo ma PSG?

Do końca tego sezonu we francji, na najwyższym szczeblu rozgrywek zostały już tylko 2 kolejki i trzeba przyznać, że sytuacja w Ligue 1 nigdy nie była tak ciekawa.

Sytuacja w tabeli po 36 kolejkach

Na dwie ostatnie kolejki, nie ma pewnego mistrza, ale najciekawsze jest to, że to nie wiele lat dominujące, pełne gwiazd i pieniędzy PSG jest bliższe pierwszego miejsca. Zdawałoby się, że drużyna broniąca tytułu, po odpadnięciu z ligi mistrzów, postawi wszystko na ligę i zdobędzie po raz kolejny po tytuł mistrza kraju. Jedna tabela Ligue 1 po 36 kolejne pokazuje, że wcale nie musi tak być.

Oczywiście sprawa pierwszego miejsca jest nadal otwarta, jednak obecnie, jeśli chodzi o podium, to najbliżej mistrza jest Lille z 79 punktami, a dopiero, zanim obecny mistrz, czyli PSG z 76 punktami, w dalszych lokatach mamy AS Monaco z 74 punktami oraz Lyon z 73, więc zauważyć można, że w tabeli ligi francuskiej na dwie kolejki przed końcem mamy naprawdę duży ścisk i wiele jeszcze może się wydarzyć w tych dwóch ostatnich meczach, szczególnie że wszystkie 4 kluby, będą chciały pokazać się na koniec z jak najlepszej strony.

Kto powalczy o miejsca 5-7?

Kolejne miejsca nie mają już nawet matematycznych szans na choćby, czwarte miejsce. OM, Lens oraz Rennes, zajmują pozycje od 5 do 7 i mają blisko 20 punktów straty do 4 Lyonu. Nadal jednak wiele może się zmienić w kwestii spadku, o ile Dijon, kończy już na pewno swoją przygodę z pierwszą ligą, mając stratę aż 17 punktów do przedostatniego Nimes, o tyle kolejnych 2 spadkowiczów, czyli wspomniane Nimes oraz Nantes, które na ten moment musiałoby grać rozgrywki play-off grupy spadkowej, mogą jeszcze się wybronić, aby to zrobić, muszą przegonić w tabeli Lorient i Strasburg, do których Nimes traci 3 punkty, a Nantes, tylko 1.

Były zespół Ludovica Obraniaka, także musi mieć się na baczności, bo nad przedostatnim w tabeli, ma przewagę tylko 4 punktów. W środku tabeli może dojść jeszcze do paru roszad, jednak zajmują je miejsce, które były typowane w te rejony tabeli. Sytuacja w tym sezonie, na pewno warta jest uwagi i wielu fanów piłki nożnej spogląda, czy przerwana zostanie dominacja zespołu z Paryża przez Lille.

fot. Romain Biard / Shutterstock.com


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *