10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.23godz.14min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Alessandro Florenzi

Alessandro Florenzi: Jako zespół musimy iść do przodu

Alessandro Florenzi porozmawiał z oficjalną stroną klubu. Zobaczcie co miał do powiedzenia o swym pobycie w Paryżu włoski obrońca. 

Alessandro, minęło już trochę czasu od twego przybycia. Jak się czujesz ?

„Bardzo dobrze, chłopaki dali mi świetne powitanie i szybko zaaklimatyzowałem się w tej grupie. Znałem kilku zawodników przed przyjściem do klubu, więc to na pewno pomogło mi. Kilku zawodników zna język włoski, do tego z Paredesem grałem w Romie, więc naprawdę było mi łatwiej. Pomógł mi również pobyt w Valencii, ponieważ poznałem język hiszpański. Nauka francuskiego nie idzie łatwo, ale staram się bardzo go poznać, ponieważ chciałbym tutaj czuć się jak w domu.”

Złapałeś dobrą formę na początku i strzeliłeś pierwsze bramki

„Taki mam styl gry, lubię atakować i wspierać napastników. Oczywiście muszę być ostrożny w obronie, ponieważ by móc atakować, trzeba najpierw dobrze bronić. Pracujemy nad tymi elementami na treningu i przynosi to efekty. Mam nadzieję, że strzelę jeszcze kilka bramek w tym sezonie a szczególnie chciałbym to zrobić przed kibicami, których bardzo brakuje na stadionach.”

Jak oceniasz pracę z Mauricio Pochettino?

„Nowy trener ma swoje taktyczne pomysły, a naszym zadaniem jest słuchać ich i wprowadzać w grę. Pochettino ma swoje pomysły i staramy się ich uczyć. Nie jest to łatwe, ponieważ trener jest z nami kilka tygodni, ale myśle, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jako zespół musimy iść do przodu.”

Za tobą pierwsze trofeum w nowym klubie, podobnie jak dla trenera

„Bardzo miłe uczucie. Nie spodziewałem się takiej celebracji i było to dla mnie wzruszające. Teraz gdy mamy pierwszy skalp, nie możemy się zatrzymać. Chcemy wygrywać w kolejnych rozgrywkach. Wygrywanie nie jest łatwe, szczególnie gdy rywale dają z siebie 110% grając przeciwko naszemu zespołowi. My musimy swoją grą bronić naszych barw.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *