25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.19godz.44min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Neymar

Neymar ze wsparciem PSG

Neymar, brazylijski pomocnik PSG ponownie jest na czołówkach gazet oraz portali sportowych. Niestety powodem nie jest dobra forma a fatalna zakończenie spotkania z Marsylią w niedzielny wieczór. Zawodnik wziął udział w bójce, za którą zobaczył czerwoną kartkę. Ogólnie w końcówce pokazano pięć czerwonych kartek.

Powodem frustracji Neymara miały być rasistowskie słowa, które kierował w jego kierunku Alvaro, zawodnik Marsylii. Neymar potwierdził to w swoich kanałach społecznościowych.

Jedyne czego żałuje, to, że nie mogłem być twarzą w twarz z rywalem. Rywal nazwał mnie czarną małpą”.

Sam występek Neymara oraz oskarżenia są traktowane bardzo poważnie i sprawa będzie miała ciąg dalszy na posiedzeniu ligi. Głos w sprawie wsparcia zawodnika zabrało PSG, które poparło swojego najlepszego pomocnika.

PSG w pełni wspiera Neymara, który stał się obiektem rasistowskich aktów ze strony rywala. Klub pragnie podkreślić, że na boisku nie ma mowy o takich formach ataku na zawodników. Nie ma miejsca na rasizm w naszym sporcie. Od blisko 15 lat, PSG w pełni wspiera walkę przeciwko wszelkim przejawom rasizmu. Klub pozostaje do dyspozycji piłkarskiej federacji w sprawie Neymara i jest gotowy do pełnej współpracy, by wyjaśnić niedzielny incydent”.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądała cała sytuacja, która doprowadziła do nerwowej końcówki.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *