Neymar

Neymar ze wsparciem PSG

Neymar, brazylijski pomocnik PSG ponownie jest na czołówkach gazet oraz portali sportowych. Niestety powodem nie jest dobra forma a fatalna zakończenie spotkania z Marsylią w niedzielny wieczór. Zawodnik wziął udział w bójce, za którą zobaczył czerwoną kartkę. Ogólnie w końcówce pokazano pięć czerwonych kartek.

Powodem frustracji Neymara miały być rasistowskie słowa, które kierował w jego kierunku Alvaro, zawodnik Marsylii. Neymar potwierdził to w swoich kanałach społecznościowych.

Jedyne czego żałuje, to, że nie mogłem być twarzą w twarz z rywalem. Rywal nazwał mnie czarną małpą”.

Sam występek Neymara oraz oskarżenia są traktowane bardzo poważnie i sprawa będzie miała ciąg dalszy na posiedzeniu ligi. Głos w sprawie wsparcia zawodnika zabrało PSG, które poparło swojego najlepszego pomocnika.

PSG w pełni wspiera Neymara, który stał się obiektem rasistowskich aktów ze strony rywala. Klub pragnie podkreślić, że na boisku nie ma mowy o takich formach ataku na zawodników. Nie ma miejsca na rasizm w naszym sporcie. Od blisko 15 lat, PSG w pełni wspiera walkę przeciwko wszelkim przejawom rasizmu. Klub pozostaje do dyspozycji piłkarskiej federacji w sprawie Neymara i jest gotowy do pełnej współpracy, by wyjaśnić niedzielny incydent”.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądała cała sytuacja, która doprowadziła do nerwowej końcówki.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *