Mitchel Bakker

Bakker: Wielka przyjemność być z zespołem

Mitchel Bakker, boczny obrońca PSG rozegrał w barwach PSG oba finały krajowych pucharów. W rozmowie z oficjalną stroną PSG odniósł się do ostatnich spotkań oraz tych najważniejszych, które czekają zespół. Zobaczcie co miał do powiedzenia zawodnik.

Mitchel, to był bardzo pracowity miesiąc w twoim wykonaniu. Jak się czujesz?

Trenowaliśmy bardzo ciężko od powrotu do treningów. Wszyscy w zespole chcieli grać i w czerwcu dużo tych spotkań rozegraliśmy. Osobiście bardzo się cieszę, że mogłem rozegrać spotkania w barwach PSG. Dla mnie była to prawdziwa przyjemność móc grać w tym zespole. Zagrałem kilka spotkań przed zakończeniem rozgrywek, teraz wskoczyłem do składu. Wszystko układa się bardzo dobrze.

Jak się czułeś mogąc zagrać w finale Pucharu Francji?

Na ostatnim treningu przed spotkaniem poczułem, że mogę zagrać w tym spotkaniu. Gdy zobaczyłem swoje nazwisko na tablicy w szatni, byłem bardzo szczęśliwy. Rozpoczęcie takiego spotkania to bardzo ważna rzecz. Po spotkaniu podzieliłem się radością z rodzicami i przyjaciółmi. To był wyjątkowy dla mnie dzień.

Tydzień później, wygraliście drugie spotkanie i trofeum…

Finał przeciwko drużynie z Lyonu był ciężkim spotkaniem, ponieważ rywale byli bardzo dobrze dysponowani. Świetnie bronili i ustawiali się w defensywie. Ciągle grają w Lidze Mistrzów i ich forma była bardzo dobra. Karne to zawsze 50/50. Keylor pomógł zespołowi wygrać i to najważniejsze.

Jakie są twoje relacje z trenerem Thomasem Tuchelem

Bardzo dobre, ponieważ trener dużo ze mną rozmawia. Prosił mnie bym grał prostą piłkę, daje wskazówki jak zachować się w danej sytuacji. Staram się słuchać wszystkich podpowiedzi i wprowadzać je w swoją grę. Mogę pomóc zespołowi w grze do przodu, ale moje najważniejsze zadanie to obrona i na tym się skupiam. Odkąd dołączyłem do Paryża, moja pewność siebie na pewno wzrosła. Uczę się każdego dnia, ponieważ tylko przez naukę będę lepszym zawodnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *