16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.23min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Christian: Pierwszy sezon w PSG był najlepszy

Christian to kolejny Brazylijczyk, który z okazji 50 lecia klubu opowiedział o swej relacji wiążącej go z klubem oraz historycznych spotkaniach. Co miał do powiedzenia nasz były gracz, przeczytajcie poniżej.

Christian jak to jest móc powrócić na Parc des Princes?

Wróciłem, ponieważ chciałem zobaczyć, jak się klub zmienił. Jestem szczęśliwy, mogąc być tutaj. Wszystko wydaje się inne od czasów mojej gry, ale jestem naprawdę szczęśliwy.

Spędziłeś w klubie dwa sezony. Jakie masz wspomnienia z tego okresu?

Tylko dobre wspomnienia mam w pamięci. Miałem w swej karierze kilka pięknych wieczorów na boisku Parc des Princes. Myślę, że mój pierwszy sezon tutaj był najlepszy, ponieważ strzeliłem wiele goli, zdobyliśmy kwalifikację do Ligi Mistrzów. Dobrze rozumiałem się z partnerami z zespołu i to była podstawa naszego sukcesu. Odchodząc, miałem poczucie, że opuszczam przyjaciół. Aktualnie klub urósł i jest mocniejszy. Świetnie jest oglądać ten rozwój i mieć możliwość oglądania wielkich gwiazd w Paryżu.

Byłeś jednym z tych, którzy tworzyli brazylijską historię w Paryżu.

Historia jest niesamowita, ponieważ jest pisana przez od wielu lat. Wielcy brazylijscy graczy reprezentowali barwy tego klubu. Był przecież Rai, Leonardo, Valdo. Oglądam teraz spotkania i jestem dumny, że mogłem grać w tym klubie. Grać i strzelać bramki to było dla mnie fantastyczne przeżycie. Świetnie jest być w gronie ponad 30 brazylijskich piłkarzy, którzy reprezentowali ten klub.

Śledzisz to co się dzieje w Paryżu?

Oglądam spotkania, gdy jestem w Brazylii. Jestem wielkim fanem i zawsze będę wspierać ten klub. Jestem przekonany, że niedługo będą zdolni do wielkich rzeczy na boiskach Europy. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się dla nich ułoży. Będę śledzić ich każde spotkanie.

Christian reprezentował barwy PSG w latach 1999/2001 występując w 71 spotkaniach w których strzelił 28 bramek.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *