20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.23min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Dominique Rocheteau: Tytuł w 1986 był najważniejszy

Jubileusz 50 lecie PSG zbliża się wielkimi krokami. Świętowanie z uwagi na wirusa być może będzie odłożone w czasie, ale oficjalna strona kolejny raz przybliżyła kibicom dawne gwiazdy PSG. Dominique Rocheteau tym razem odpowiedział na kilka pytań.

Dominique, PSG celebruje 50 lecie powstania. Co dla Ciebie znaczy ten klub? 

To jeden z dwóch klubów, w których przeżyłem fantastyczne momenty. Naprawdę to był dla mnie piękny czas, w którego czasie wygraliśmy ligę w 1986 roku. Ciągle jestem wielkim fanem PSG. Oczywiście w pamięci mam również Saint-Etienne, ale PSG również jest w moim sercu. 50 lecie to wciąż młody wiek, ale już coś reprezentujący w świecie. Oczywiście, życzę klubowi, by zaszedł najwyżej, jak się da.

Byłeś pierwszym zawodnikiem, który strzelił dla klubu ponad 100 bramek. Czy to był dla Ciebie kamień milowy w karierze?

W tamtym czasach nie było zbyt dużo dostępnych statystyk. Kiedy przeszedłem na emeryturę, nie wiedziałem, że strzeliłem 100 bramek dla klubu. Jestem dumny z tego osiągnięcia, szczególnie gdy patrzysz na zawodników, którzy grali w tamtych czasach np. Carlos Bianchi, Mustapha Dahleb. Zobaczcie również jacy zawodnicy teraz grali w klubie: Ibrahimovic, Cavani, Pauleta. To znakomici zawodnicy i jestem dumny, że mogę być z nimi na liście najskuteczniejszych zawodników.

Jesteś również strzelcem bramki numer 1000 w historii PSG.

Dla mnie to tylko mała piękna historia. Najważniejszą rzeczą w karierze zawodnika to być zapamiętanym na dłużej. Grałem przez kilka lat w klubie i to było największe znaczenie. Jeden mecz i jedna bramka nie powinny być wyznacznikiem.

Co najbardziej wspominasz z czasu gry w PSG?

Tytuł z 1986 roku, ponieważ ze wszystkich momentów ten był wyjątkowy. Ustanowiliśmy przy okazji rekord spotkań bez porażki. Drugim takim momentem był Puchar Francji z 1982 roku. Naturalnie fani Saint-Etienne nie byli zadowoleni z wyniku i mojej postawy. Strzeliłem wtedy bramkę wyrównującą, która dała dogrywkę.

Chciałbyś coś przekazać fanom PSG?

Bądźcie lojalni w kibicowaniu i wsparciu dla klubu. Dla mnie jako kibica lojalność jest najważniejsza. Kiedy wszystko idzie dobrze, wszystko jest łatwe. Bycie lojalnym w czasach trudnych to wyzwanie.

Dominique Rocheteau występował w PSG w latach 1980-87. Zagrał w 204 spotkaniach ligowych w których strzelił 83 bramki. Z reprezentacją Francji zdobył Mistrzostwo Europy w 1984 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *