11.30 X5.75 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Diamenciki na ławce Paryżan

Niepodważalnie najlepszym młodym piłkarzem PSG pozostaje Kylian Mbappé. Możemy nawet śmiało powiedzieć, że jest on w gronie najlepszych piłkarzy świata. Natomiast nie zapominajmy o młodych, ogromnie utalentowanych zawodnikach, którzy już za kilka lat będą odgrywać kluczowe role w zespole.

Podczas obecnych rozgrywek Thomas Tuchel najczęściej korzystał z usług Mitchella Bakera, Colina Dagby, a także Tanguy’a Kouassiego.

Pierwszy z nich zamienił szkółkę Ajaxu Amsterdam na Paryż. W tym sezonie rozegrał 203 minuty. Jego adaptacja w klubie ze stolicy przebiega znakomicie. Niemiecki szkoleniowiec nie ukrywa zadowolenia z rozwoju młodego Holendra.

Colin Dagba w porównaniu do Mitchella to stary wyjadacz. 21-letni prawy obrońca spędził na boisku 1093 minuty. Zagrał od pierwszego gwizdka w zwycięskim spotkaniu przeciwko Club Brugge w Lidze Mistrzów. Ulubieniec kibiców PSG wnosi do gry spokój na prawej flance obrony. Widać w nim ogromną pewność siebie, która według niektórych ekspertów powinna desygnować go do gry w każdym spotkaniu od pierwszych minut.

Na koniec pozostał Tanguy Kouassi, który bezapelacyjnie uchodzi za największy talent z tej trójki. Ledwie 17-letni zawodnik w tym sezonie strzelił 3 bramki i zaliczył 2 asysty. Ma za sobą debiut w Lidze Mistrzów przeciwko Galatasaray (5:0). Jednakże największe uznanie zyskał po zdobyciu 2 goli w konfrontacji z Amiens. Grając na pozycji środkowego obrońcy!. Po tym spotkaniu wszyscy eksperci zgodnie stwierdzili, że „ma papiery na wielkie granie”. Paryżanie muszą jak najszybciej zaproponować mu profesjonalny kontrakt. Według niemieckich mediów RB Lipsk wykazuje bardzo duże zainteresowanie graczem, który może zagrać zarówno na pozycji defensywnego pomocnika jak i środkowego obrońcy.