21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.21godz.55min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Marco Verratti

Marco Verratti: Kibice sprawiają, że piłka jest piękna

Marco Verrati podpisał nowy kontrakt z PSG. Zawodnik o czym informowaliśmy postanowił przedłużyć swoją przygodę z klubem i śrubować rekordy zdobywany trofeów w barwach PSG. Zobaczcie co miał do powiedzenia przed kamerami oficjalnej strony klubu.

Marco, trener w ostatnim spotkaniu podkreślał, że to zaszczyt pracować z takim zawodnikiem jak ty. A co dla Ciebie jest dumą?

Podziękowałem trenerowi za te słowa, które niewątpliwie mnie ucieszyły, ponieważ on widzi mnie codziennie na treningach i dużo rozmawiamy. Dla mnie największą dumą jest to, że tyle czasu tutaj grałem i mogłem zdobywać trofea. Klub przez te wszystkie lata mocno się rozwijał a ja razem z nim. Nie jest często spotykana gra w jednym klubie przez tyle lat. Mam super wspomnienia z tego okresu.

Jesteś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Teraz gdy przychodzą młodzi to ty jesteś dla nich przykładem. Jak zmieniła się twoja rola i jaka jest teraz?

Myślę, że bardziej wpływam na nich na murawie. Nie jestem typem osoby, która dużo mówi i chce się udzielać. Gdy trenuje i gram to daję z siebie 100% i czasem trener musi mi mówić, że to tylko trening i mam zastopować niekiedy swoje zapędy. Dlatego bardziej widzę siebie w roli pomocnika na murawie aniżeli w szatni.

Jak się czułeś po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu na murawie przed spotkaniem ze Strasbourgiem?

To był wielki moment dla mnie. Udowodniłem, że mogę grać dla PSG przez całe życie. Chce dać z siebie wszystko i chce wygrywać kolejne trofea. To dla mnie zawsze najważniejsze. Wygrywanie tutaj jest czymś specjalnym, ponieważ dorastałem tutaj i kształtowałem się jako piłkarze. Jak byłem mały to chciałem wygrywać dla Pescary, teraz będąc w Paryżu moim marzeniem jest wygrywanie dla PSG.

10 lat to 10 lat specjalnej relacji z fanami?

Kibice to największa radość dla mnie. Przychodzą na stadion z pasji, chcą być z zespołem. Wiem, że wielu z nich pracuje wcześnie rano, by potem móc przyjść na mecz i świętować spotkanie. Zawsze dają nam dużo energii. Dawanie z siebie wszystkiego na boisku to minimum jakie musimy mieć w sobie, by szanować naszych kibiców. To oni sprawiają, że ten sport jest magiczny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *