26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.38min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Hugo Ekitike: „Chce zdobywać jak najwięcej bramek i zdobywać je tu, na Parc des Princes”.

Hugo Ekitike długo musiał czekać na swojego debiutanckiego gola w PSG, w końcu jednak się doczekał. W spotkaniu z Auxerre po wejściu z ławki zaliczył asystę oraz trafił do siatki. Po meczu młody Francuz nie krył radości.

Napastnik ściągnięty z Reims jest przykładem na zmianę koncepcji prowadzenia ruchów transferowych w PSG. Zaczęto bardziej badać rynek francuski i wyciągać młodych, gniewnych zawodników. Pomimo faktu, że Hugo nie grywa zbyt regularnie, dostaje on swoje szanse, które zaczyna wykorzystywać. Dzięki dobrej dyspozycji w meczu z Auxerre udało mu się po wejściu z ławki najpierw zaliczyć asystę przy golu Renato Sancheza, by po chwili samemu wpisać się na listę strzelców. Dla młodego zawodnika to spore przeżycie, co przyznał w pomeczowym wywiadzie:

„Cieszę się ze swojej postawy w tym spotkaniu. Tuż po asyście udało się strzelić gola, wszystko stało się bardzo szybko. Jestem jednak bardzo zadowolony, ponieważ oznacza to, że byłem w dobrej formie, co jest satysfakcjonujące. Będę mógł spędzić przerwę w spokoju, trochę odpocząć i wrócić jeszcze silniejszy. Dlaczego nie miałbym zdobyć jeszcze wielu bramek?”

 

 

 

 

 

 

 

Od momentu dołączenia do PSG Ekitike często wspomina jak istotnym krokiem w jego karierze jest gra dla największego francuskiego klubu. Mimo sporego zaangażowania ciężko było mu przebić się do składu, bo jak tutaj rywalizować z kimś takim jak Mbappe Messi czy Neymar? To inna liga, mimo to 19-latek wykorzystał swoją szansę w spotkaniu z beniaminkiem i zwrócił na siebie uwagę, zarówno trenera jak i kibiców. Napastnik dodał po meczu, że długo czekał na strzelenie bramki, szczególnie na Parc des Princes. To było dla niego coś wyjątkowego:

„Marzyłem o zdobyciu tutaj bramki, miałem marzenia i byłem coraz bliżej. Był mecz Ligi Mistrzów, gdzie byłem bliski trafienia do siatki… bardzo chciałem to zrobić. Ale inni, też oczekiwali, że strzelę bramkę. No i proszę, teraz to się stało. Stało się to w dobrym momencie. Mogło to nastąpić dużo wcześniej, ale najważniejsze jest to, że strzeliłem gola i że potrafię utrzymać dyspozycję, w której jestem. To wspaniałe, nie mogę skłamać. To niesamowite uczucie. Chce zdobywać jak najwięcej bramek i zdobywać je tu, na Parc des Princes”

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *