08.10.2022, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Reims vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.15min.
110.00 X6.60 21.24 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christphe Galtier

Christophe Galtier: Strzelanie bramek to natura PSG

Christophe Galtier wypowiedział się po spotkaniu z Clermont. Trener PSG nie krył satysfakcji po udanym debiucie ligowym i starcie sezonu.

Christophe Galtier:

„Wiele satysfakcji mam po tym meczu. Najważniejsza jest wygrana, ale strzelenie pięciu bramek to również osiągnięcie ważne dla nas. Nie straciliśmy bramki, graliśmy na wysokim poziomie i szybko korygowaliśmy luki w naszym ustawieniu. Podoba mi się forma naszego ataku oraz sposobu rozwiązywania sytuacji na boisku. Dobrze graliśmy również w blokowaniu rywali i zbieraniu piłek do szybkiego ataku. Mamy wielu utalentowanych zawodników, wielu światowej klasy graczy, ale oni muszą funkcjonować jako zespół. Muszą grać jak jeden organizm przez całe spotkanie a potem przez cały sezon. To jest dla nas najważniejsze.”

Czyste konto?

„To zawsze ważne. Przeciwko Nantes daliśmy im 2-3 szanse, ale dzisiaj na nic nie pozwoliliśmy rywalom. Mamy swoje sposoby na bronienie i chcemy to robić inteligentnie. Najważniejsze to jednak strzelanie bramek a to zawsze leżało w naturze PSG i będziemy się tego DNA trzymać. Mamy wielką satysfakcje po tym spotkaniu, ponieważ dwa najważniejsze elementy w piłce dzisiaj wyszły nam bardzo dobrze.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.