10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
27dn.18godz.28min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Nasser Al-Khelaïfi

PSG w czołówce wydających klubów. Kto jest liderem?

CIES Football Observatory to znana na rynku firma specjalizująca się analizą klubów piłkarskich pod kątem finansowym. Agencja wzięła tym razem pod lupę wydatki europejskich klubów na zbudowanie swoich zespołów w ostatnich kilku latach. Krytykowane PSG musi oglądać plecy dwóch ekip.

PSG za angielskimi potentatami

Z raportu wynika, że drużyna PSG została zbudowana z 939 milionów euro – na co składają się chociażby transfery Neymara czy Kyliana Mbappe. Kwota ta byłaby oczywiście wyższa, ale darmowe transfery Leo Messiego czy Sergio Ramosa znacznie obniżyły ewentualne koszty. Co ciekawe, liderem jest Manchester City, który na swój skład wydał aż 1,08 miliarda euro. Drugi Manchester United wykosztował się na 1,023 miliarda euro. Niespodzianką może być dopiero trzynaste miejsce Bayernu Monachium, który nie przekroczył granicy 500 milionów.

Francuskie kluby poza pierwszą dziesiątką

Jak łatwo się domyślić, PSG jest jedyną francuską ekipą sklasyfikowaną w pierwszej dziesiątce raportu. Kolejne AS Monaco plasuje się dopiero na 20. lokacie, choć 326 milionów euro również może robić wrażenie. Zaskakujące jest miejsce Stade Rennes, które wyprzedziło Lyon i Marsylię i znalazło się na 30. pozycji. Średniak Ligue 1 wydał 216 milionów euro.


One Comment

  1. Bee! Reply

    PSG i City najwięcej wydało ale równocześnie mają najbardziej wartościowe składy, to znaczy, że nie przepłacali, tylko mają topowych zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *