Pochettino Mauricio

Mauricio Pochettino trenerem PSG

Mauricio Pochettino został mianowany nowym trenerem PSG. Tym samym potwierdziły się wszystkie informacje z portali sportowych, które przewidywały taką ewentualność od kilku dni. 

Mauricio Pochettino podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. W kontrakcie jest zapisana opcja przedłużenia o kolejny rok.

48-letni szkoleniowiec tym samym powrócił do PSG, gdzie jako środkowy obrońca reprezentował barwy klubu w latach 2001-2003, strzelając 6 bramek. Pochettino wcześniej reprezentował barwy Newell Old Boys. Reprezentował również barwy Espanyolu. Nasz nowy trener w reprezentacji Argentyny wystąpił w 20 spotkaniach w których strzelił dwie bramki.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską w Hiszpanii, gdzie trenował Espanyol FC pomiędzy 2009 a 2012 rokiem. Następnie przeniósł się na Wyspy Brytyjskie gdzie kierował Southampton oraz Tottenhamem.

W 2021 roku objął PSG. Pierwszą wypowiedź nowego trenera przeczytacie poniżej:

“Jestem bardzo szczęśliwy i zaszczycony, że mogę prowadzić PSG. Chciałbym podziękował zarządzającym za szansę jaką dostałem i zaufanie. PSG zawsze było w moim sercu i miało specjalne miejsce dla mnie. Mam z tego klubu wiele wspaniałych wspomnień, podziwiam unikalną atmosferę PSG. Wracam do klubu mając w sobie wiele ambicji i chęci do ciężkiej pracy z najbardziej utalentowanymi piłkarzami. Zespół ma wielki potencjał i moim zadaniem będzie zrobić wszystko, by wydobyć ten potencjał we wszystkich rozgrywkach. Chcemy, by zespół był nastawiony na atak.”

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *