25.06.2024, g. 02:07
NHL
Florida Panthers vs Edmonton Oilers
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.7min.
12.38 X3.85 22.47 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Pochettino Mauricio

Mauricio Pochettino trenerem PSG

Mauricio Pochettino został mianowany nowym trenerem PSG. Tym samym potwierdziły się wszystkie informacje z portali sportowych, które przewidywały taką ewentualność od kilku dni. 

Mauricio Pochettino podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. W kontrakcie jest zapisana opcja przedłużenia o kolejny rok.

48-letni szkoleniowiec tym samym powrócił do PSG, gdzie jako środkowy obrońca reprezentował barwy klubu w latach 2001-2003, strzelając 6 bramek. Pochettino wcześniej reprezentował barwy Newell Old Boys. Reprezentował również barwy Espanyolu. Nasz nowy trener w reprezentacji Argentyny wystąpił w 20 spotkaniach w których strzelił dwie bramki.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską w Hiszpanii, gdzie trenował Espanyol FC pomiędzy 2009 a 2012 rokiem. Następnie przeniósł się na Wyspy Brytyjskie gdzie kierował Southampton oraz Tottenhamem.

W 2021 roku objął PSG. Pierwszą wypowiedź nowego trenera przeczytacie poniżej:

„Jestem bardzo szczęśliwy i zaszczycony, że mogę prowadzić PSG. Chciałbym podziękował zarządzającym za szansę jaką dostałem i zaufanie. PSG zawsze było w moim sercu i miało specjalne miejsce dla mnie. Mam z tego klubu wiele wspaniałych wspomnień, podziwiam unikalną atmosferę PSG. Wracam do klubu mając w sobie wiele ambicji i chęci do ciężkiej pracy z najbardziej utalentowanymi piłkarzami. Zespół ma wielki potencjał i moim zadaniem będzie zrobić wszystko, by wydobyć ten potencjał we wszystkich rozgrywkach. Chcemy, by zespół był nastawiony na atak.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *