17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.11min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Jestem pewny zespołu i umiejętności

Thomas Tuchel zabrał głos na konferencji prasowej przed spotkaniem z Lille. Niedzielne spotkanie będzie grą  o pozycję numer jeden w tabeli. Co miał do powiedzenia trener, przeczytacie poniżej.

Thomas Tuchel o spotkaniu na szczycie

„Mam wielki respekt do rywali, którzy są silnym zespołem od momentu w jakim przybyłem do Francji trzy lata temu. Bardzo dobrą robotę wykonuje tam trener, który ma jasną wizję zespołu i ścieżki, którą musi on podążać. Widać to na murawie, gdy gra jego zespół. Grając przeciwko nim jest zawsze ciężko, ale rozmowa z trenerem przeciwników przed meczem czy też po spotkaniu to zawsze przyjemności dla mnie. Dla nas to będzie wielkie wyzwanie na koniec roku, ale to dobrze. Jestem pozytywnie nastawiony, ponieważ trenowaliśmy ostatnio z dużą jakością i siłą mentalną.”

O rywalach 

„Rywale są mocni zarówno w kontrataku jak i przewadze przed bramką przeciwnika. Atakują dwoma środkowymi napastnikami i szeroko wysuniętymi pomocnikami. Dla mnie kluczem w tym spotkaniu będzie utrzymanie piłki i agresywny kontrpressing. Jeśli uda nam się to w spotkaniu to jestem spokojny o wynik. Nie możemy tracić piłki po jej odzyskaniu, to jest najbardziej zabójcza broń dla nas i musimy się tego wystrzegać.”

O tabeli i wynikach zespołów

„Sytuacja w ligach europejskich jest bardzo podobna. Wszystkie drużyny są blisko siebie. Drużyny, które grały w Lidze Mistrzów i traciły zawodników na reprezentację wyglądają na trochę zmęczone. Daje to innym szanse na wyrównanie sił i podniesienie swej pozycji w tabeli. Spodziewam się, że nasza liga będzie bardziej wyrównana, aniżeli rok temu. Nie możemy jednak zapomnieć, że liga to nie jest bieg sprinterski a raczej maraton. Każdy punkt się liczy i w niedzielę możemy wejść na szczyt tabeli. Jestem spokojny i pewny tego, że mamy możliwości by wygrać to spotkanie. Musimy jednak pamiętać, że Lille to bardzo dobry zespół.”

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *