28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.17min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Broniliśmy jak szaleni

Thomas Tuchel, Leandro Paredes oraz Marquinhos zabrali głos po wygranej z RB Lipsk. Zobaczcie co mieli do powiedzenia trener oraz zawodnicy PSG. 

Thomas Tuchel

Mieliśmy trochę szczęścia, mogę się z tym zgodzić, ale przeciwko Manchesterowi United zabrakło nam tego szczęścia, podobnie w pierwszym spotkaniu z RB Lipsk. Dziś broniliśmy jak szaleni. Nie mieliśmy posiadania piłki, ale też dobrze wiedzieliśmy, w jakiej kondycji jesteśmy, jeśli chodzi o fizyczność i psychikę. Wielu zawodników miało brak rytmu gry, zawodnicy są po prostu na tym etapie zmęczeni, kilku z nich nie było przyzwyczajonych do grania na tym poziomie. Mitchel Bakker, Abdou Diallo to zawodnicy, którzy nie mieli za często okazji do grania takich spotkaniach. Nie było to najlepsze możliwe PSG, ale zagraliśmy pragmatycznie i trzymaliśmy się razem. Zrobiliśmy to, co było konieczne, więc nie mogę być krytyczny wobec zespołu.

Marquinhos

„Naszym głównym celem była wygrana dzisiaj. Sporo zawodników wróciło po kontuzjach, niektórzy po podróżach z reprezentacji, więc nie były to najlepsze warunki dla nas do gry. Skupiliśmy się na grze i walce z rywalem. Musieliśmy wykrzesać z siebie wszystko, by wygrać spotkanie i to nam się udało. Nie było to najlepsze spotkanie, ale zapamiętamy wygraną.”

Leandro Paredes

Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie. Nie byliśmy w najlepszej formie, do tego Neymar nie grał ostatnio za dużo, Kylian miał swoje problemy. Zagraliśmy tak, jak trzeba było zagrać, jeśli chcesz wygrać takie spotkanie. Wiedzieliśmy, że granie trójką w pomocy pozwoli nam utrzymać piłkę i myślę, że w trudnych sytuacjach robiliśmy to dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ zrobiliśmy to, co do nas należało.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *