25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
3dn.2godz.41min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Niesamowita mentalność

Thomas Tuchel, Julian Draxler oraz Marquinhos wypowiedzieli się po spotkaniu z Metz. Paryżanie w niesamowitych okolicznościach, grając w dziewiątkę pokonali rywali po golu w 93 minucie. Zobaczcie co mieli do powiedzenia trener oraz zawodnicy.

Thomas Tuchel:

Nie widziałem, jak piłka wpada do siatki po strzale Draxlera, ponieważ musiałem siedzieć z powodu kontuzji. Nasza końcówka była imponująca w momencie gry 9 kontra 11. Pokazaliśmy niesamowitą mentalność i zasłużyliśmy na wygraną po szalonym spotkaniu. Jestem bardzo dumny z zespołu. Nie mieliśmy tak dużej jakości, jak w spotkaniu z Marsylią, ale było jej dużo. Ciągle zespół ma w sobie sporo zmian i brakuje nam czasem rytmu. Dziś ważne było dla nas zdobycie trzech punktów.

Marquinhos 

Gol strzelony w końcówce przyniósł nam ulgę. Po dwóch porażkach remis byłby ciężki do przyjęcia. Graliśmy dziś dobre spotkanie, ponieważ ponownie kreowaliśmy sporo sytuacji, potrafiliśmy wysoko odbierać pikę. Gol Draxlera dał nam oddech. Piłka nożna szybko się zmienia, w obronie musimy pozostać cały czas skoncentrowani, z przodu musimy grać agresywnie i dawać motywacje naszym napastnikom.

Julian Draxler 

Sytuacja była skomplikowana, więc wygrana była bardzo ważna. Było bardzo ciężko, ponieważ kreowaliśmy sytuacje, ale nie potrafiliśmy strzelić bramki. To nie było nasze 100% możliwości. Gdybyśmy strzelili w pierwszej połowie bramkę, wygrana byłaby łatwiejsza. Jesteśmy szczęśliwi, że wytrzymaliśmy to spotkanie, grając w dziewiątkę, ponieważ około 75 minuty dopadło nas zmęczenie. Mnie również, ponieważ długo nie grałem pełnego spotkania. Mamy mnóstwo braków kadrowych i brakuje nam momentami rytmu gry. Cieszę się z tego, co pokazałem dzisiaj, ponieważ mogłem pomóc zespołowi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *