28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.13godz.41min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Pięć spotkań o trzy puchary

Thomas Tuchel zabrał głos przed kamerami PSG TV. Niemiecki szkoleniowiec skomentował powrót do treningów, dyspozycję fizyczną zawodników oraz przedwczesne zakończenie sezonu. Poczytajcie co miał do powiedzenia trener PSG.

O powrocie do treningów

„Brakowało mi tego bardzo, piłki w szczególności i bardzo dobrze czuje się w momencie powrotu. Jest to dla nas wszystkich trudna sytuacja, ponieważ nie trenowaliśmy w ten sposób. Aktualnie robimy treningi po 5-6 zawodników i nie możemy pomieszać grup pomiędzy sobą. Wszyscy są jednak pozytywnie nastawieni, ponieważ mogli wrócić na murawę i do treningów. Mamy przed sobą ważne spotkania, do rozegrania jest pięć spotkań i gramy o trzy trofea. Sytuacja jest wyjątkowa, ale mamy czas by znaleźć rozwiązanie i przywrócić dobrego ducha zespołowi.”

Thomas Tuchel o priorytetach w pracy 

„Za wcześnie by mówić o priorytetach taktycznych. Trenujemy w małych grupach i nie ma możliwości, by cokolwiek przetrenować. Musimy do tego podejść na spokojnie, odzyskać siłę drużyny i odkryć ją na nowo. Nie będziemy w stanie wygrać finału w tej chwili, ale robiąc zbyt dużo, moglibyśmy go przegrać. Nie można przesadzić w drugą stronę, trzeba zachować cierpliwość i sprawdzać kondycję fizyczną i psychiczną zawodników. Czym innym jest trenowanie w domu a czym innym kolejny raz w grupie na klubowych obiektach. Mam nadzieję, że za tydzień wrócimy do treningów w większej grupie. Kondycja piłkarzy? Chcemy być w najlepszej formie, ponieważ mamy dwa krajowe puchary przed sobą, a potem po dwóch tygodniach Ligę Mistrzów. Mamy czas by na wszystko się przygotować i być gotowym na wyzwanie. Naszym celem jest wygranie dwóch krajowych pucharów.”

O radości z powrotu 

„Kiedy rozmawiam z zawodnikami, powtarzają oni wszyscy jedną rzecz. To był dla nich dobry czas, by spędzić trochę więcej czasu z rodziną i mieć odrobinę spokoju. Z drugiej strony po tylu tygodniach zamknięcia stęsknili się za piłką, moja osoba również. Wszyscy są szczęśliwi z powrotu na boisku.”

O mistrzostwie przyznanym przez federację 

„Jesteśmy w tak odrealnionej sytuacji, że nie mogę się złościć na takie decyzje. Zdrowie wszystkich jest najważniejsze dla nas. Rząd podjął taką decyzję i nie jest moją rolą ocenianie jej. To była decyzje z troski o społeczeństwo.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *