10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
28dn.3godz.29min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Wywiad z Tomasem Tuchelem

PSG czeka spacerek? Puchar Francji przed nami [ZAPOWIEDŹ]

Terminarz PSG na tą chwilę nie daje wytchnąć podopiecznym Thomasa Tuchela. Paryżanie w środowe popołudnie rozegrają kolejne spotkanie. Po pokonaniu ESA Linas-Montlhéry i FC Lorient zespół mistrza Francji zapewnił sobie awans do kolejnego etapu, gdzie w 1/8 czeka ich pojedynek z Pau FC.

Pau FC to zespół występujący na co dzień w Championnat National, czyli trzecim poziomie rozgrywkowym we Francji. W rozgrywkach Pucharu Francji awansowali po sensacyjnej wygranej z Bordeaux 3:2 strzelając bramkę w 117 minucie dogrywki. Sporo ciepłych słów na temat rywala powiedział Thomas Tuchel na konferencji prasowej przed spotkaniem.

„Pau jest zespołem, który gra bardzo agresywnie i ofensywnie w systemie 4-3-3. Pokonali Bordeaux, ponieważ z każdą minutą wierzyli w swój sukces coraz bardziej. Boisko będzie lekkim problemem dla nas, ale jedziemy tam po wygraną. Nie będzie wymówek w tym spotkaniu. Rywal nie ma nic do stracenia. Nasz zespół ma jakość by wygrać to spotkanie. Jeśli wygramy, będzie to normalne dla nas. Musimy zagrać spokojnie, zdyscyplinowanie. Nie możemy sprawić by z każdym dobrym zagraniem rywali atmosfera spotkania nakręcała ich jeszcze bardziej. Tego trzeba unikać od pierwszych minut spotkania”

Kadra i podejście do spotkania 

Spotkanie z Pau będzie kolejnym w maratonie spotkań. W ostatnim czasie Paryżanie muszą zmagać się z nawarstwiającym zmęczeniem oraz kontuzjami. Wykluczony jest występ Juana Bernata, Marquinhosa oraz Thiago Silvy. Powrót kapitana byłby możliwy, ale trener Tuchel nie chce ryzykować tak wczesnego powrotu po kontuzji w kontekście nadchodzących spotkań w Lidze Mistrzów. Wobec intensywnego spotkania z Lille szansę dostaną zawodnicy, którzy grali w ostatnim czasie mniej bądź też wracali po kontuzji.

Mimo drobnych osłabień oraz potrzeby rotacji Thomas Tuchel zapowiada, że nastawienie zespołu się nie zmieni.

„Nie widzimy żadnej różnicy pomiędzy spotkaniami w Pucharze, Lidze czy też rozgrywkach Europejskich. Celem jest wygrywanie spotkań, ponieważ mamy bardzo silny skład. Zawsze chcemy dać z siebie wszystko i robimy na boisku wszystko by zejść z wygraną. Takie mamy podejście do meczu i to się nie zmieni. Mamy świetną serię i chcemy ją kontynuować”.

28.01 – Pau FC – Paris Saint Germain 18:30

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *