24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.14godz.14min.
16.50 X4.75 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thomas Tuchel o rywalach, Mbappe, obecnej formie

Thomas Tuchel

Thomas Tuchel odpowiadał na pytania dziennikarzy przed spotkanie z St.Etienne. Poczytajcie co miał do powiedzenia nasz trener na temat rywali, Mbappe, obecnej formy paryżan.

SAINT ETIENNE

Thomas Tuchel: To bardzo silny zespół. Ze względu na gorącą, stadionową atmosferę spodziewamy się ciężkiej przeprawy jak w spotkaniu z Montpellier. St.Etienne to fizycznie grający zespół, dobrze poukładany, grający w różnych systemach. Nie wiemy czego się spodziewać od strony taktycznej w niedzielne spotkanie, ale wiemy, że łatwo nie będzie. Jestem jednak przekonany, że damy radę, jesteśmy w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

OBECNA FORMA

Thomas Tuchel: W ciągu całego sezonu mieliśmy wiele kontuzji, ale daliśmy radę to wszystko ułożyć. Pokazaliśmy w ostatnich spotkaniach jakość i intensywność na boisku. Teraz celem drużyny jest kontynuowanie takiej gry. Mam kilka przemyśleń przed spotkaniem. Dla mnie jako trenera też jest ciężko sadzać na ławce napastnika, który strzela bramki. Z drugiej strony chcemy by wszyscy zawodnicy byli w grze, mieli rytm meczowy oraz by pokazali, że są gotowi. Trener musi kierować się logicznym rozwiązaniem takich problemów, ale to rozwiązanie musi być jasne dla wszystkich. Drużyna nie może spocząć na laurach w tej części sezonu, ponieważ Marsylia odzyskała swoją formę.

KYLIAN MBAPPE

Thomas Tuchel: Wiedzieliśmy, że z każdym spotkaniem będzie w coraz lepszej formie, ponieważ brakowało mu rytmu meczowego. Normalne jest, że kiedy grasz, wzrasta twoja pewność siebie, jesteś groźniejszy dla rywali na boisku. Mbappe gra wysoko na boisku, wie jak użyć swej siły. Cieszymy się, że to my mamy takiego zawodnika w zespole.

TANGUY KOUASSI

Thomas TuchelPokazaliśmy wiarę w tego chłopaka, a on zasłużył na to by zagrać. Pokazał jakość na treningach i przełożył ją na boisko w dwóch ostatnich spotkaniach. To dobry czas na przemyślenie co dalej z tym chłopakiem, ale mam nadzieję, że zostanie z nami.

Foto: en.psg.fr


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *