11.33 X5.75 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Raport występów reprezentacyjnych

Na całym świecie trwa właśnie przerwa na reprezentację. Rozgrywki ligowe mają przerwę, ale nie oznacza to, iż nasi zawodnicy pauzują. Wielu z nich otrzymało powołania do kadry na spotkania eliminacyjne bądź też towarzyskie. Zobaczmy czy forma klubowa przełożyła się na grę reprezentacyjną.

W Europie rozgrywane są obecnie mecze eliminacyjne do Euro 2020. Francja zmierzyła się z Mołdawią i wygrywając 2:1, przypieczętowała awans na Mistrzostwa Europy. Kylian Mbappe rozegrał pełne 90 minut, ale bramki strzelali inni zawodnicy. Presnel Kimpembe przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych.

W hiszpańskiej miejscowości Cadiz gospodarze Hiszpanie podejmowali kopciuszka europejskiej piłki drużynę Malty. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 i był raczej sparingiem dla miejscowych, którzy po dwóch remisach ze Szwecją i Norwegią zapewnili sobie wygraną awans do finałów. Spory udział w wygranej mieli nasi gracze-Pablo Sarabia strzelił debiutancką bramkę w reprezentacji. Juan Bernat zakończył mecz z asystą przy bramce Moreno.

Sporo działo się w towarzyskim spotkaniu pomiędzy reprezentacjami Argentyny oraz Brazylii. Dwie wielkie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, w którym o wygranej zadecydował Leo Messi, który strzelił zwycięską bramkę. Pełne 90 minut rozegrał Thiago Silva. Spotkanie z ławki oglądał inny obrońca PSG-Marquinhos.

Ciekawie było również na Węgrzech, gdzie na odnowionym stadion imienia Ferenca Puskasa gospodarze Węgrzy zmierzyli się z Urugwajem. Edison Cavani rozegrał 73 minuty i strzelił jedną z bramek dla Urusów, którzy po 90 minutach mogli cieszyć się z wygranej 2:1.

W rozgrywkach młodzieżowych pełne 90 minut zaliczył Colin Dagba. Młody zawodnik zagrał w spotkaniu U21, w którym Francja pokonała Gruzję 3:2.

W niedzielne popołudnie swoje spotkanie rozegra reprezentacja Senegalu w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodu Afryki. Powołanie na to spotkanie otrzymał Idrissa Gana Gueye. W tych samym rozgrywkach w barwach Kamerunu z Rwandą będzie walczyć Maxim Choupo-Moting.