03.12.2023, g. 13:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Le Havre vs PSG
Do meczu pozostało:
3dn.21godz.14min.
19.50 X5.25 21.30 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gianluigi Buffon: Jeśli Alphosne zostanie, również pozostanę na kolejny sezon

Przed nachodzącym pojedynkiem z Olympique Lyonem Gianluigi Buffon, 41-letni goalkeeper Paris Saint-Germain wypowiedział się na tematy związane z jutrzejszym spotkaniem. Gigi wspomniał między innymi o jego relacji z Allphonse Aréolą czy niedzielnym rywalu Les Parisiens.

• Lyon
– „Kiedy graliśmy z nimi w pierwszej połowie sezonu, bardzo mi zaimponowali. Jednoznaczny wynik niczego nie dowodził. Zagrali świetny mecz, pokazując tym samym umiejętności indywidualne i drużynowe. W fazie grupowej Ligi Mistrzów byli niepokonani i zdołali wygrać w Manchesterze, więc mamy w stosunku do nich wielki szacunek.”

• Alphonse Aréola
– „Uważam, że Alphonse jest już jednym z najlepszych bramkarzy. Chcę przekazać mu nieco mojego doświadczenia, by pomóc mu lepiej podejść do każdej sytuacji. To jest ważne dla mnie, postępów Alphonse oraz dla zespołu.”

• Zrobić różnicę
– „Dla mnie ważniejsze od gry są szacunek i uwaga moich kolegów. Myślę, że widok 41-latka trenującego z entuzjazmem jest dla nich ważny. Mam nadzieję, że to, co robię, pomoże im zaprogresować.”

• Przyszłość
– „Jeśli Alphosne zostanie, również pozostanę na kolejny sezon. Najważniejszą rzeczą jest jednak koncentracja na meczach z Lyonem, Bordeaux i Manchesterem… Wciąż mamy dużo czasu, by myśleć o moim kontrakcie.”


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *