21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.18godz.32min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Houllier: Tuchel kontroluje wszystko

Wczoraj na łamach Le Parisien pojawił się artykuł, w którym dziennikarze francuskiego dziennika poddają analizie wszystkie organizacyjne decyzje podjęte przez Thomasa Tuchela nazywając go „mistrzem zegarów”.

Niemiec od samego początku swojej przygody z Paryżem postanowił z impetem wejść do szatni klubu zakazując piłkarzom imprez do późna. Ponadto wprowadził porządki w diecie zabraniając zawodnikom jedzenia fast foodów, picia napojów gazowanych i ograniczenia potraw z makaronem. 43-latek nie boi się karać swoich podopiecznych, jeżeli zostanie do tego zmuszony (vide sytuacja z Mbappe i Rabiotem przed meczem z Marsylią).

Mimo bardziej rygorystycznych metod, szatnia PSG ma się dobrze, a piłkarze czują więź ze swoim szkoleniowcem. Wszystko opiera się na wzajemnym zaufaniu. Niemiecki trener kontroluje również każde loty, tak aby żaden z graczy nie spóźnił się na przygotowania, jak to miało wcześniej za kencji innych szkoleniowców. Od tego właśnie wziął się przydomek „maître des horloges” – „mistrz zegarów”, który nadali Tuchelowi redaktorzy LP. Gościnnie w publikacji pojawił się Gérard Houllier, który został poproszony o komentarz. Oto co miał do powiedzenia:

„Dostrzegam dwie rzeczy: pierwsza, Tuchel kontroluje wszystko, druga, robi to z wielką wprawą. Ma bardzo dobre relacje ze swoimi zawodnikami, oparte na zaufaniu, wzajemnym szacunku i hojności. Nie ma tam przekraczania granic. Nowe pokolenie może wiele. Piłkarze są teraz prawdopodobnie większymi indywidualistami, ale jednocześnie lubią obowiązki i wspólne projekty. W tym zespole jest chemia. Tuchel zdołał utrzymać emocjonalną siłę w grze pomimo dużych stawek.”


Share

https://twitter.com/ErykPSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *